CRICKETSPORTSTOP STORIES

ସିଡନୀ ଦିନିକିଆ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଠାରୁ ଭାରତ ୩୪ ରନ୍ ରେ ପରାସ୍ତ

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଙ୍କ ଦମଦାର ଶତକ ବେକାର

ସିଡ୍ନୀ, ୧୨ା୧: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ ଶନିବାର ସିଡ୍ନୀରେ ଘରୋଇ ଟିମ୍ ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ର ପ୍ରଥମ ଏକ ଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳା ଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୩୪ରନ୍ରେ ପରାସ୍ତ କରି ୩ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ରେ ୧-୦ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି । ସିଡ୍ନୀ ଏକ ଦିବସୀୟରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟିମ୍ ୨୮୮ ରନ୍ କରିଥିଲା । ୨୮୯ ରନ୍ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ପଡ଼ିଆକୁ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୫୦ ଓଭରରେ ୯ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୨୫୪ରନ୍ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା । ଭାରତ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବା ପରେ ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା । ଦଳଗତ ସ୍କୋର ୪ ରନ୍ ଥିବା ବେଳେ ୩ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟକୁ ଚାଲି ଆସିଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଏବଂ ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଭାଗିଦାରି ଦଳକୁ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରୁ ବାହାର କରିଥିଲା । ଉଭୟ ଚତୁର୍ଥ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୩୭ରନ୍ର ପାର୍ଟନରସିପ୍ କରିଥିଲେ । ଧୋନୀ ୫୧ ରନ୍ କରି ଆଉଟ୍ ହେବା ପରେ ରୋହିତ୍ଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟ କେହି ବି ଅଧିକ ସମୟ ପାଇଁ କ୍ରିଜ୍ରେ ତିଷ୍ଠି ପାରି ନ ଥିଲେ । ରୋହିତ ଶର୍ମା ୧୨୯ ବଲ୍ରେ ୧୦ ଚୌକା ୬ ଛକା ସହିତ ୧୩୩ରନ୍ର ଦମ୍ଦାର ଇନିଂସ ଖେଳି ଥିଲେ । ତେବେ ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ରେ ପରାଜିତ ହେବା ପରେ ରୋହିତ୍ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦମଦାର ଇନିଂସ ବେକାର ଯାଇଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ତରଫରୁ ଜେ ରିଚାର୍ଡସନ ୪ ୱିକେଟ୍ ଅକ୍ତିଆର କରି ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇଥିଲେ । ରିଚାର୍ଡସନ୍ଙ୍କ ବ୍ୟତିତ ଜେସନ୍ ବେହରନ୍ଡାର୍ଫ, ମାର୍କସ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍ ୨ଟି ଲେଖାଏ ଏବଂ ପିଟର ସିଡ୍ଲ୍ ୧ଟି ୱିକେଟ୍ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ତରଫରୁ ପିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡସ୍କମ୍ବ ସର୍ବାଧିକ ୭୩ ରନ୍ କରିଥିବା ବେଳେ ଉସ୍ମାନ୍ ଖ୍ୱାଜା ୫୯, ସନ୍ ମାର୍ଶ ୫୪ ଏବଂ ମାର୍କ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍ ୪୭ରନ୍ର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଭାରତ ତରଫରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଏବଂ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ୨ଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେିଥିଲେ । ଏହାବ୍ୟତିତ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ ।

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close