CRICKETSPORTSPORTSTOP STORIES

କୋଲକାତାକୁ ୫ ୱିକେଟରେ ହରାଇଲା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗସ୍

କୋଲକାତା, ୧୪ା୪ : କୋଲକାତାର ଇଡେନ୍ ଗାର୍ଡେନ୍ରେ ରବିବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିଅର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍)ର ୨୯ତମ ମ୍ୟାଚ୍ରେ ଘରୋଇ କୋଲକତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସକୁ ୫ ୱିକେଟ୍ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧିନ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗସ୍ । ଏହି ବିଜୟ ସହ ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ୍ରେ ମୋଟ ୮ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ୭ଟିରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରି ଚେନ୍ନାଇ ପଏଣ୍ଟ ତାଲିକାର ୧ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନ ବଳବତ୍ତର ରଖିଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ରେ ଟସ୍ ଜିତି ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ପ୍ରଥମେ ଫିଲ୍ଡିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଫଳରେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧିନ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା । ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭରରେ କୋଲକାତା ୮ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୬୧ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କ୍ରିସ୍ ଲିଆନ୍ ୫୧ ବଲ୍ରୁ ୮୨ ରନ୍ର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ନୀତୀଶ ରାଣା ୨୧, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ୧୮, ଶୁଭମନ୍ ଗିଲ୍ ୧୫ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ବୋଲିଂରେ ଚେନ୍ନାଇ ପକ୍ଷରୁ ଇମ୍ରାନ୍ ତାହିର ସଫଳତମ ବୋଲରଭାବେ ୪ ୱିକେଟ୍ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିବା ବେଳେ ଶ୍ରଦ୍ଦୁଳ ଠାକୁର ୨ଟି ଏବଂ ମିଚେଲ୍ ସାଣ୍ଟନର ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ । ୧୬୨ ରନ୍ର ବିଜୟଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗସ୍ ସୁରେଶ ରାଇନାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଦଶତକ ବଳରେ ୧୯.୪ ଓଭରରେ ୫ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ଏହି ବିଜୟଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିନେଇଛି । ସୁରେଶ ରାଇନା ୪୨ ବଲ୍ରୁ ୫୮ ରନ୍ କରିଥିବା ବେଳେ ଶେଷବେଳକୁ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ୧୭ ବଲ୍ରୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ୩୧ ରନ୍ର ଇନିଂସ ଖେଳି ଦଳକୁ ଏହି ବିଜୟ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାବ୍ୟତୀତ ଫାଫ୍ ଡୁପ୍ଲେସିସ୍ ୧୬ ବଲ୍ରୁ ୨୪, କେଦାର ଯାଦବ ୨୦ ରନ୍ର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । କୋଲକାତା ପକ୍ଷରୁ ସୁନିଲ୍ ନାରିନେ ୪ ଓଭରରେ ୧୯ ରନ୍ ଦେଇ ୨ଟି ୱିକେଟ୍ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିବା ବେଳେ ପିୟୁଷ ଚାୱଲା ୩.୪ ଓଭରରେ ୩୨ ରନ୍ ଦେଇ ୨ଟି ୱିକେଟ୍ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ଏହାବ୍ୟତୀତ ହାରି ଗୁର୍ନେ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ । ଆଇପିଏଲ୍ ପଏଣ୍ଟ ତାଲିକାରେ ୧ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗସ୍ ଓ ୨ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ଥିବା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ସଂଘର୍ଷ ବେଶ୍ ରୋମାଞ୍ଚକର ହୋଇଥିଲା । ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଲାଗୁଥିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ସହଜରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିନେବ । ତେବେ ଶେଷବେଳକୁ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଇନିଂସ ବଳରେ ଚେନ୍ନାଇ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍କୁ କୋଲକାତା ହାତରୁ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଛି ।

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Articles