NATIONALSPORTSTOP STORIES

ବିସିସିଆଇର ନୂତନ ନିୟମ : ଧୋନୀଙ୍କୁ ଝଟକା

ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ତ୍ରିରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଖୁସି ଖବର ମିଳିପାରେ । କାରଣ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ  ନୂତନ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁବନ୍ଧ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ବିସିସିଆଇ ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏହି ଅନୁବନ୍ଧକୁ ଶୀଘ୍ର ଲାଗୁ କରାଯିବ । ଅନ୍ୟଥା ଆଇପିଏଲ ପ୍ଲେୟାର ଇନ୍ୟୁରାନ୍ସ ପଲିସି କ୍ରିୟାନ୍ଵିତ ହୋଇ ପାରିବ ନାହିଁ ।

ଏହି ନୂତନ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁବନ୍ଧରେ ଅଧିକାଂଶ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଲାଭ ମିଳିବ । କିନ୍ତୁ ଭାରତର  ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀଙ୍କୁ ଝଟକା ଲଗିବ । ଧୋନୀ ଏ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଟପ ଗ୍ରେଡ ଏରେ ସାମିଲ ଥିଲେ। ମାତ୍ର ଏବେ ସେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁ ନାହାନ୍ତି । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ  ଏପ୍ଲସ ଗ୍ରେଡରେ ସାମିଲ କରାଯିବ ନାହିଁ । ଧୋନୀଙ୍କୁ ଏହା ଏକ ପ୍ରକାର ଝଟକା ।

ଧୋନୀ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସେହି ଗ୍ରୁପରେ ସାମିଲ ଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଧୋନୀ, ଅଧିନାୟକ କୋହଲି ଓ କୋଚ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ବିସିସିଆଇ ସହିତ ୪ ଗ୍ରୁପକୁ ଅନୁବନ୍ଧ ପାଇଁ ମଞ୍ଜୁର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଏପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁବନ୍ଧରେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଏ, ବି ଓ ସି ଗ୍ରେଡରେ ବଣ୍ଟା ଯାଇଥିଲା ।  ମାତ୍ର ଏବେ ଏ ପ୍ଲସ ଗ୍ରେଡକୁ ଯୋଡ଼ା ଯାଇଛି। କ୍ରିକେଟର ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳୁଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଏ ପ୍ଲସ ଗ୍ରେଡରେ ସାମିଲ କରାଯିବ ।

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close