INTERNATIONAL NEWSNEWSTOP STORIES

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଭାରତୀୟ ରେସ୍ତୋରାଁ ଉପରେ ଲାଗିଲା ୧୨ ଲକ୍ଷ ଜରିମାନା

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ,୧୮/୫ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ ରେସ୍ତୋରାଁ ଉପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଲଗାଇଛି ୧୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା । ଏଭଳି କଥା ଶୁଣି ଆପଣମାନେ ନିହାତି ଭାବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଉଥିବେ । ହେଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ସତ । ତେବେ କେଉଁ କାରଣ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭାରତୀୟ ରେସ୍ତୋରାଁ ଉପରେ ଜରିମାନା ଲଗାଇଲେ ତାର କାରଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ରହିଯିବେ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ସାଉଥ ଷ୍ଟ୍ରିଟରେ ଅବସ୍ଥିତ ‘କରି କ୍ଲବ’ ନାମକ ଇଣ୍ଡିଆନ ରେସ୍ତୋରାଁ ଖାଦ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କିଛି ନିୟମରେ ଉଲ୍ଲଘଂନ କରିଥିବାରୁ ଏବଂ ରେସ୍ତୋରାଁରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ନଥିବାରୁ ତାହା ଉପରେ ଏହି ଜରିମାନା ଲଗାଯାଇଛି । ସେମାନେ ହାତ ନଧୋଇ ମଧ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏହାଛଡା ଖାଦ୍ୟକୁ ଠିକ ଭାବରେ ଷ୍ଟୋର ନ କରିବା ଏବଂ ପରିଷ୍କାର ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା ନ ରଖିବା ଭଳି ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି ।

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *