fbpx
BSKY
BJD MC SKY
BJD MS SKY

ନିୟମ କୋହଳର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ହିଁ ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କୁ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚାଇଲେ ଭକ୍ତ

ମନ୍ଦିର ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିବାର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ହିଁ ଭଗବାନ୍ ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚାଇଦେଲେ ଭକ୍ତ । ପୂଜା-ପାଠ ପାଇଁ ନିୟମକୁ କୋହଳ କରିବା ପରେ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଓ ପରେ ଏହି ମାମଲା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଯାଇଥିଲା । ଏଭଳି ଏକ ବିରଳ ଘଟଣା ବେଗୁସରାଇର ତେଗ୍ରା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍ତରରେ ବିବାଦ ବଢିବାରୁ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ ହୋଇ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ ।

ତେବେ ହନୁମାନ ଜୀ କଣ ପାଇଁ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କାରଣ..

ବେଗୁସରାଇର ରାସ୍ତା କଡରେ ଥିବା ସରକାରୀ ଜମିରେ ୱାର୍ଡ ସଦସ୍ୟମାନେ ହନୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ରଖିଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ଗାଁରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା ଝଗଡା । ଝଗଡା ବଢିବାର ଦେଖି ଏସଡିପିଓ ଜଣେ ମାଜିଷ୍ଟେଟଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରି ହନୁମାନଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ପୋଲିସ ହେପାଜତକୁ ଆଣିଦେଇଥିଲେ । ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ, ହନୁମାନ ପ୍ରତିମାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ୱାର୍ଡ ସଦସ୍ୟ ଜାଣିଶୁଣି ରାସ୍ତାକଡରେ ରଖିଥିଲେ । କାହିଁକି ନା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସରକାରୀ ଜମି ପରେ ଏକ ଘରୋଇ ଜମିରେ ଘର ନିର୍ମାଣ କରି ରହୁଥିଲେ । ଫଳରେ ୱାର୍ଡ ସଦସ୍ୟ ଜଣକ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ସେଠାରେ ଠାକୁରଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ରଖିଥିବା ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି ।
ଗାଁରେ ବିବାଦ ହେବାରୁ ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କ ପ୍ରତିମାକୁ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଣାଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଭଗବାନ୍ ହନୁମାନ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.