fbpx
BJD SKY
BJD SKY

ଏହି ୫ଟି ଟିପ୍ସ ପଢନ୍ତୁ: ଏହା ହିଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଦୁନିଆରେ ଖୁବ୍ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିବ ଓ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ନିୟମିତ ବୃଦ୍ଧି କରାଇବ

BJD

ଓଡିଶା ଭାସ୍କର: ଆମ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଆମ ବିଷୟରେ ବହୁତ କିଛି କୁହନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଅର୍ଥ କେବଳ ଆମର ପୋଷାକ ଏବଂ ଶିକ୍ଷା ନୁହେଁ, ବରଂ ଏହା ଆମ ଆଚରଣ ଏବଂ ଆଖିରେ ଦେଖାଯାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହା ଆମ ଶବ୍ଦରେ ପ୍ରତିଫଳିତ ହେବା ମଧ୍ୟ ଉଚିତ୍ । ହେଲେ ବେଳେ ବେଳେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ଅଭାବ ହେତୁ ଆପଣ ନିଜ ମତକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହି ଟିପ୍ସଗୁଡ଼ିକ ଆପଣଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଜାଗୃତ କରାଇବା ଏବଂ ଏକ ଦୃଢ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ହେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ।

୧. ପ୍ରତ୍ୟେକ କାମର ହୋମୱାର୍କ କରନ୍ତୁ । ପ୍ରସ୍ତୁତ ନ ହୋଇ କେଉଁଠାକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏହା ସହ ସବୁବେଳେ ଆଗକୁ କ’ଣ କରିବେ ତାହା ଚିନ୍ତା କରି ଯାଆନ୍ତୁ । ସେହିପରି ଆସନ୍ତାକାଲି ଅଫିସ ବା କର୍ମ କ୍ଷେତ୍ରରେ କ’ଣ କରିବେ ତାହା ବିଷୟରେ ଯୋଜନା ସହ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଯିବା ଆବଶ୍ୟକ।

୨. ସମୟ ସହିତ ଚାଲନ୍ତୁ ଅର୍ଥାତ ସବୁ କାମ ଠିକ ଭାବରେ କରନ୍ତୁ ଯାହା ଫଳରେ ଆପଣ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଆକର୍ଷଣ କରିପାରିବେ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ।

୩. ଆପଣଙ୍କ କଥା ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ଆପଣଙ୍କ ଶବ୍ଦ ଯାହା ଆପଣ କହୁଛନ୍ତି ତାହା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ । ସବୁ ବେଳେ ଭାବି ଚିନ୍ତି କଥା କୁହନ୍ତୁ ।

୪. ଯେତେବେଳେ ଆପଣ କାହା ସହିତ କଥା ହେଉଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ସବୁବେଳେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଶବ୍ଦରେ କଥା ହୁଅନ୍ତୁ ଯାହା ଫଳରେ ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ବୁଝି ପାରିବେ ।

୫. ଆପଣ ଲୋକମାନଙ୍କ କଥାକୁ ଶୁଣନ୍ତୁ । ଯେଉଁ ଲୋକ ଯାହା କହିବାକୁ କହୁଛି ତାହା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ । ତେବେ ସେହି କାମ ଆପଣଙ୍କୁ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କି ନାହିଁ ତାହା ଉପରେ ଚିନ୍ତାକରି କରନ୍ତୁ।

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.