fbpx
BJD SKY
BJD SKY

ବ୍ରଜଭୂଷଣ ଶରଣ ସିଂହଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଏପରି କହିଲେ ମହିଳା କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧା

BJD

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ କୁସ୍ତି ମହାସଂଘର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ବ୍ରଜଭୂଷଣ ଶରଣ ସିଂହଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବା ପରେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଥିବା ମହିଳା କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧାମାନେ ଏକ ବିବୃତି ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ବ୍ରିଜ ଭୂଷଣ ଶରଣ ସିଂହଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବା ବିଜୟ ଦିଗରେ ଏକ ପଦକ୍ଷେପ ବୋଲି ମହିଳା କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧାମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପଦକ ବିଜେତା ସାକ୍ଷୀ ମଲିକ ଏବଂ ଭିନେଶ ଫୋଗଟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଏହି ବୟାନ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ବ୍ରଜ ଭୂଷଣ ଶରଣ ସିଂହଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିବାରୁ ମହିଳା କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧାମାନେ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି।

ମହିଳା କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୌନ ଅପରାଧର ମୁଖ୍ୟ ଅପରାଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଚାଲିଥିବା ୧୮ ମାସର ଆନ୍ଦୋଳନରେ ଏହା ଏକ ବଡ଼ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ। ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୩ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । ନ୍ୟାୟପାଳିକା ଉପରେ ଆମର ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି ଏବଂ ନିରପେକ୍ଷ ବିଚାର ଓ ନ୍ୟାୟ ଆଶା କରୁଛୁ। ବ୍ରିଜ ଭୂଷଣ ଶରଣ ସିଂହ ହେଉଛନ୍ତି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କୈସରଗଞ୍ଜରୁ ବିଜେପି ସାଂସଦ ଏବଂ ଭାରତୀୟ କୁସ୍ତି ମହାସଂଘର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି।

ବ୍ରଜ ଭୂଷଣ ଶରଣ ସିଂହଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ କୁସ୍ତି ସଂଘର ପୂର୍ବତନ ସହକାରୀ ସମ୍ପାଦକ ବିନୋଦ ତୋମାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ ଅଭିଯୋଗ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିଛନ୍ତି। ଆଇପିସିର ଧାରା ୩୫୪ ଏବଂ ୩୫୪ଏ ଏବଂ ୫୦୬ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ରଜଭୂଷଣ ଶରଣ ସିଂହଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପ୍ରମାଣ ମିଳିଛି ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି। ସେପଟେ ତୋମାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇପିସି ୫୦୬ ଅନୁଯାୟୀ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.