fbpx
BJD SKY
BJD SKY

ମହିଳା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଘୋଷଣା କଲା BCCI, ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ ଏହି ଦୁଇ ଟିମ୍

BJD

ମୁମ୍ବାଇ: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(ବିସିସିଆଇ) ମହିଳା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ପ୍ରଥମ ସିଜନର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଜାରି କରିଛି। ମୁମ୍ବାଇରେ ୧୩ ତାରିଖରେ ଆୟୋଜିତ ମହିଳା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ର ସଫଳ ନିଲାମୀ ପରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଜାରି ହୋଇଛି । ଲିଗ୍‌ର ଉଦଘାଟନୀ ସଂସ୍କରଣରେ ୫ଟିମ୍ ଭାଗ ନେଉଛନ୍ତି । ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଦଳମାନେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହିତ ଅନେକ ଘରୋଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କିଣିବା ପାଇଁ ଅଖିବୁଜି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ।

ମାର୍ଚ୍ଚ ୪ ତାରିଖରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଏବଂ ଗୁଜରାଟ ଜିଆଣ୍ଟସ୍ ମଧ୍ୟରେ ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ୍ ସହିତ WPL ଆରମ୍ଭ ହେବ। ମହିଳା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗର ପ୍ରଥମ ସିଜନରେ ମୋଟ ୨୦ ଟି ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଏବଂ ୨ ଟି ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଖେଳାଯିବ। ଲିଗ୍ ର ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ୨୩ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ। ଡିସି ପାଟିଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଗୁଜୁରାଟ ଜିଆଣ୍ଟସ୍ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ସଂଘର୍ଷ ସହ ଏହି ଲିଗ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୪ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି।

ଆଇପିଏଲ ପରି WPL ର ପ୍ରଥମ ଡବଲ୍ ହେଡର୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୫ (ରବିବାର) ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ, ଯେଉଁଠାରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ବ୍ରାବର୍ନ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ ବିପକ୍ଷରେ ଲଢେଇ କରିବ। ସେହି ଦିନ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ୟୁପି ୱାରିୟର୍ସ ଡିଏ ପାଟିଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଗୁଜୁରାଟ ଜିଆଣ୍ଟସ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଲିଗ୍ ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ।

ମୁମ୍ବାଇର ଡିଏ ପାଟିଲ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଏବଂ ବ୍ରାବୋର୍ନ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମୋଟ ୧୧-୧୧ ମ୍ୟାଚ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ୟୁପି ୱାରିୟର୍ସ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ମଧ୍ୟରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୧ ରେ ବ୍ରାବର୍ନ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ। ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪ ରେ ଡିଏ ପାଟିଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏଲିମିନେଟର ଖେଳାଯିବ। ମହିଳା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ୨୦୨୩ ର ଫାଇନାଲ୍ ୨୬ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ବ୍ରାବୋର୍ନ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.