fbpx
BJD SKY
BJD SKY

(Video) ନିଜ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କଡ଼ା ଜବାବ ଦେଲେ ବାବର; ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ମାରିଲେ ୪ଛକା 

BJD

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପୂର୍ବରୁ ବାବର ଆଜମ ଭଲ ଫର୍ମରେ ନଜର ଆସୁଛନ୍ତି। ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ୩ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିନାୟକ ବାବର ଆଜମ୍ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ ମଧ୍ୟ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ସିରିଜରେ ବାବର ଆଜମ, ବାବର ଓ ରିଜୱାନଙ୍କ ସମକକ୍ଷ ହୋଇ ୧୩୨-୧୩୨ ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଶୃଙ୍ଖଳାର ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ବାବର ଆଜମ ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ୪ଟି ଛକା ମାରିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ବାସିତ ଅଲ୍ଲୀଙ୍କୁ ସ୍ତବ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ।

ବାସ୍ତବରେ ବାସିତ ଅଲ୍ଲୀ ବାବର ଆଜମଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ କ୍ରମାଗତ ୩ଟି ଛକା ମାରିବାକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇଥିଲେ। ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ବାବର ଯେଉଁ ୪ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ ସେଥିରେ ସେ ଲଗାତାର ୩ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବାବର କ’ଣ ବାସ୍ତବରେ ବାସିତ ଅଲ୍ଲୀଙ୍କ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ପୂରଣ କରିଥିଲେ? ତେଣୁ ଏହାର ଉତ୍ତର ବୋଧହୁଏ ‘ନା’ ହେବ। କାରଣ ବାସିତ ଅଲ୍ଲୀ ବାବରଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ କ୍ରମାଗତ ୩ଟି ଛକା ମାରିବାର ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବାସିତ ଅଲ୍ଲୀଙ୍କ ପୂରା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କ’ଣ ଥିଲା।

ବାସିତ ଅଲ୍ଲୀ ବାବର ଆଜମଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ବାବର ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ରେ ଶୀର୍ଷ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ସିଧାସଳଖ ଦିଗରେ ୩ଟି ଛକା ମାରିବେ, ତେବେ ସେ ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ବନ୍ଦ କରିଦେବେ। ଯଦି ବାବର ଆଜମ ଏହି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି ତେବେ ଆଗେଇ ଆସି ଏହା କୁହନ୍ତୁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ବାସିତ ଅଲ୍ଲୀ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ବାବର ଏହା କରିପାରିବେ ନାହିଁ ତେବେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସ୍ଥାନ ଛାଡ଼ିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଆମେରିକା, ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ କିମ୍ବା ଉଗାଣ୍ଡାକୁ ଶୀର୍ଷ ଦଳରେ ସାମିଲ କରିନଥିଲେ।

 

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.