fbpx

ଆକ୍ସନ ମୋଡରେ ବିସିସିଆଇ: ଋିଦ୍ଧିମାନ ଶାହାଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇଥିବା ସାମ୍ବାଦିକ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ

ମୁମ୍ବାଇ: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଋିଦ୍ଧିମାନ ସାହାଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ ଟିମ୍ ରୁ ବାହାର କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରିବା ଓ ଧମକ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା କ୍ରୀଡ଼ା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ଉପରେ ଦୁଇ ବର୍ଷର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛି। ଦୁଇ ବର୍ଷ ପାଇଁ ବୋରିଆ ମଜୁମଦାରଙ୍କୁ ନିଷିଦ୍ଧ କରିବାକୁ ବିସିସିଆଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।

ସେ ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ବର୍ଷ ପାଇଁ କୌଣସି ଘରୋଇ, ଜାତୀୟ ତଥା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ର ଅଂଶ ହେବେ ନାହିଁ । ଏପରିକି ବିସିସିଆଇ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦ (ଆଇସିସି) କୁ ଅନୁରୋଧ କରିବ ଯେ ଏହି କ୍ରୀଡା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟରେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାର ସୁଯୋଗ କିପରି ମିଳିବ ନାହିଁ।

ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରୁ ଏହି ଖବର ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି ଯେ ବିସିସିଆଇ ସାମ୍ବାଦିକ ବୋରିୟା ମଜୁମଦାରଙ୍କୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହାଙ୍କୁ ଧମକ ଦେବା ଉପରେ ନିଷେଧାଦେଶ ଜାରି କରିଛି। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ଖେଳାଳି ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା ୨୩ ଫେବୃଆରୀରେ ଜଣେ ଅଜଣା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ ଟୁଇଟ୍ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ (ଯାହା ପରେ ବୋରିଆ ମଜୁମଦାର ବୋଲି ଜଣାପଡିଥିଲା) ସାହାଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇ ସେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଶେଷ କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ଶାହାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। ସାହା ଧମକ ପାଇଥିବା, ହ୍ୱାଟ୍ସ ଆପ୍ ଚାଟ୍ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ ।

କ୍ରୀଡା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ଅସଦାଚରଣ ବିଷୟରେ ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା ଟୁଇଟ୍ କରିବା ମାତ୍ରେ, ବିରେନ୍ଦର ସେହୱାଗ, ଇରଫାନ ପଠାନ, ହରଭଜନ ସିଂଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ତାଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଟ୍ୱିଟ କରି ବିସିସିଆଇରୁ ବାରଣ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଏହି କ୍ରମରେ ସେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ବିସିସିଆଇ ବୋରିଆ ମଜୁମଦାରଙ୍କୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପାଇଁ ବାରଣ କରିଛି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.