fbpx

ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ସିରିଞ୍ଜ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ଲାଗିଲା ତାଲା, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି କାରଣ

Advertisement

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେଇଥିବା ବେଳେ ଆଉ ଏକ ନିରାଶ କରିବା ପରି ଖବର ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ସିରିଞ୍ଜ ଓ ଛୁଞ୍ଚି କମ୍ପାନୀ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ସିରିଞ୍ଜ ଆଣ୍ଡ ମେଡିକାଲ୍ ଡିଭାଇସେସ୍ ଲିମିଟେଡ୍(ଏଚଏମଡି)କୁ ବନ୍ଦ କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ପ୍ରଦୂଷଣ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଏୟାର କ୍ୱାଲିଟି ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟକୁ କମ୍ପାନୀର ୨୨୮ କାରଖାନାକୁ ସାମୟିକ ଭାବେ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ସିରିଞ୍ଜ୍ ଏବଂ ମେଡିକାଲ୍ ଡିଭାଇସ୍ ଲିମିଟେଡ୍ (ଏଚଏମଡି) ର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାଜୀବ ନାଥ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ଆମେ ଆମର କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସରେ ଉତ୍ପାଦନ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛୁ। ନାଥ କହିଛନ୍ତି ଯେ କମ୍ପାନୀର ଦୁଇ ଦିନରୁ ଅଧିକ ସମୟର ବଫର ଷ୍ଟକ୍ ନାହିଁ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୋମବାର ଠାରୁ ଦୁଇ ଦିନର ବଫର୍ ଷ୍ଟକ୍ ବାହାରେ ଆମେ ସିରିଞ୍ଜ୍ ଉତ୍ପାଦନ କରିପାରିବୁ ନାହିଁ । ସୋମବାର ଠାରୁ ୧.୨ କୋଟି ସିରିଞ୍ଜର ଦୈନିକ ଉତ୍ପାଦନ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ନାହିଁ । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଅନ୍ୟତ୍ର ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିବା ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ଯେଉଁଠାରେ ୪୦ ଲକ୍ଷ ସିରିଞ୍ଜ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥାଏ । ତାମଧ୍ୟ ସୋମବାର ଠାରୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.