fbpx
BSKY
BJD MS SKY
BJD YOUTH SKY

କୋଭିଡ୍ ସେଣ୍ଟରରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହେବାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଡ଼ିଗଲା ପ୍ରାଣବାୟୁ

କୋଭିଡ୍ କେୟାର ସେଣ୍ଟରରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଡିସଚାର୍ଜ ହେବାର ମାତ୍ର କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଗଲା ଜଣେ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କ ଜୀବନ । ଏଭଳି ଏକ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଘଟିଯାଇଛି । ପୋଲିସ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କ ନାମ ଦୀପକ ହାଟେ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେ ବହୁ ଦିନରୁ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ଥିଲେ । ସୁସ୍ଥ ହେବାରୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ୱର୍ଲିର କୋଭିଡ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ମେଡିକାଲରୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହେବାର ମାତ୍ର କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ଡାକ୍ତରମାନେ ଏହାକୁ ଅସାଧାରଣ ଘଟଣା କହିବା ସହ ଏଭଳି ଗଟଣା ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଘଟିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଖବର ମୁତାବକ, ଦୀପକଙ୍କୁ ବାନ୍ଦ୍ରା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପୋଷ୍ଟ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଘରକୁ ପଠାଇବା ଦାୟିତ୍ୱରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ଦୀପକ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ ଓ ଅନ୍ୟ ୩ ସାଥୀଙ୍କ ସହ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ । ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରି ୱର୍ଲି ପୋଲିସ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ମେଡିକାଲରୁ ଫେରିବା ପରେ ଦୀପକଙ୍କୁ ଚାଲିବାରେ କଷ୍ଟ ହେଉଥିବା ବୋଲି କ୍ୟାମ୍ପ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ବିଶ୍ୱ ଅଭଦ୍ କହିଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ କଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା , ଫଳରେ ଦୀପକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲା ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.