fbpx
BJD SKY
BJD SKY

ଧାର କିମ୍ବା ଲୋନ୍‌ରେ ଆଣିଥିବା ଟଙ୍କାକୁ ପର୍ସରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ କେଉଁ ଜିନିଷକୁ ପର୍ସରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍

BJD

ଦୈନନ୍ଦିନ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନରେ ଆମେ ଅନେକ ଜିନିଷ ଆମର ପର୍ସରେ ରଖିଦେଇଥାଉ। ସୂଚନା ତଥା ଏହି ବିଷୟରେ ଜ୍ଞାନ ଅଭାବ ହେତୁ, ଆମେ ଏପରି କିଛି ଜିନିଷକୁ ନିଜ ପର୍ସରେ ରଖୁ, ଯାହା ଆମ ଜୀବନ ଉପରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜାଣିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ସେ ନିଜ ପର୍ସରେ କେଉଁ ଜିନିଷ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହି ବିଷୟ ଉପରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କହିବୁ ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ପର୍ସରେ ରଖିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍।

ନିମ୍ନଲିଖିତ ମଧ୍ୟରୁ କେଉଁ ଜିନିଷକୁ ଏଡ଼ାଇବା ଉଚିତ୍।

  1. ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ପର୍ସରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ବିଲ୍ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ବିଲ୍ ରଖିବା ନକାରାତ୍ମକତା ବଢିଥାଏ। ଏହା ସହିତ ଲୋକେ ପର୍ସରେ ଟଙ୍କା ରଖିଥାନ୍ତି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପର୍ସରେ ବିଲ୍ କିମ୍ବା ଅନାବଶ୍ୟକ କାଗଜପତ୍ର ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ।
  2. ଲୋନ୍‌ ଟଙ୍କାକୁ ପର୍ସରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଲୋନ୍‌ରେ ଆଣିଥିବା ଟଙ୍କା ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଫେରସ୍ତ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ତୁମେ ଲୋନ୍‌ ଟଙ୍କାକୁ ନିଜ ପର୍ସରେ ରଖ, ତେବେ ଲୋନ୍‌ ପରିମାଣ ବଢିଯାଏ। ଏହା ସହିତ ପିଲାକୁ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତିର ମଧ୍ୟ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ।
  3. ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ପର୍ସରେ ଦେବତାମାନଙ୍କର ଚିତ୍ର କେବେବି ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହି କାରଣରୁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଜୀବନରେ ଅସୁବିଧା ଆସିପାରେ।
    ଜଣେ ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଚିତ୍ରକୁ ନିଜ ପର୍ସରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ସେମାନେ ଯେତେ ନିକଟତର ହୁଅନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ବିପଦ ଆଣିପାରେ। ଏହା ସହିତ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଆସିପାରେ।
  4. ଜଣେ ନିଜ ପର୍ସରେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଜିନିଷ ରଖିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍। ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଜିନିଷ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଜିନିଷ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ। ଏହା ସହିତ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରେ।

 

ନୋଟ- ଏହି ଲେଖାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁମାନ ଏବଂ ସୂଚନା ଉପରେ ଆଧାରିତ। odishabhaskar.com ଏହାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରେ ନାହିଁ। ଅଧିକ ବିବରଣୀ ପାଇଁ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରନ୍ତୁ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.