fbpx

ରାଜସ୍ଥାନ ନିର୍ବାଚନ: ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍ ପଠାଇଲେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ

AAKASH

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: (ଓଡ଼ିଶା ଭାସ୍କର) କଂଗ୍ରେସ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦିକା ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍ ପଠାଇ ଜବାବ ମାଗିଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ । ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ ନୋଟିସର ଜବାବ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି କମିଶନ। ବାସ୍ତବରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି ରାଜସ୍ଥାନର ଦୌସାରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ମନ୍ଦିରକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଦାନର ଲଫାଫା ଖୋଲାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ସେଥିରେ ମାତ୍ର ୨୧ ଟଙ୍କା ମିଳିଥିଲା। ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଜେପି ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲା। ଏଥିରେ ତାଙ୍କ ଭାଷଣର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲା।

ତେବେ କେନ୍ଦ୍ର ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅର୍ଜୁନ ରାମ ମେଘୱାଲ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କୁ କହିଥିଲୁ ଯେ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦ରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି ଭାଷଣ ସମୟରେ ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିଲେ। ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧିଠାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି କି ? ମିଛ ପ୍ରଚାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ ନେଇ ପ୍ରଚାର କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧି କହିଥିଲେ, ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖିଥିବେ। ମୁଁ ଏହାକୁ ଟିଭିରେ ଦେଖିଲି ଏବଂ ଏହା ସତ କି ନାହିଁ ଜାଣେ ନାହିଁ ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ବୋଧହୁଏ ଦେବନାରାୟଣଙ୍କ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେମାନେ ଲଫାଫା ରଖିଲେ। ମୁଁ ଟିଭିରେ ଦେଖିଲି ଯେ ୬ ମାସ ପରେ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାନ କରାଯାଇଥିବା ଲଫାଫା ଖୋଲିଲି, ମୁଁ ସେଥିରେ ୨୧ ଟଙ୍କା ପାଇଲି। ଏକ ପ୍ରକାରରେ ଏହା ହିଁ ଘଟୁଛି। ଦେଶରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଉଛି ଏବଂ ମଞ୍ଚରେ ଠିଆ ହୋଇ ଲଫାଫା ଦେଖାଯାଉଛି । ୨୦୦ ଆସନ ବିଶିଷ୍ଟ ରାଜସ୍ଥାନ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ନଭେମ୍ବର ୨୫ରେ ନିର୍ବାଚନ ହେବ ଏବଂ ଡିସେମ୍ବର ୩ରେ ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ବର୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ଅଶୋକ ଗେହଲଟଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ରହିଛି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.