କରୋନା ଟିକା ନେଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଉଛନ୍ତି ମୋଦୀ ସରକାର! ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ରହିଛି ପୁରା ଖବର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଯେଉଁମାନେ କରୋନା ଟୀକା ଲଗାଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜନକଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଉଛି । ଯଦି ଆପଣ କରୋନା ଟୀକା ନେଇଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି…. ଲିଙ୍କ୍ ରେ କ୍ଲିକ୍ କରି ଫର୍ମ ଭରନ୍ତୁ ଏବଂ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ପାଆନ୍ତୁ । କିଛି ଦିନ ହେବ କରୋନା ଟିକାକରଣକୁ ନେଇ ଏଭଳି ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ଯେଉଂଥିରେ କରୋନା ଟିକା ନେଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ମିଳିବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଦାବି କେତେ ଦୁର ସତ ଅଟେ ।

ପୂରା ବିଷୟ କ’ଣ?

ଅନେକ ପ୍ରକାରର ମେସେଜ ପ୍ରତିଦିନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଥାଏ। ଏଗୁଡ଼ିକରେ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି କରାଯାଏ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଚିନ୍ତା କରୁଥିବେ ଯେ ସରକାର ଉଭୟ ଡୋଜ ନେଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତରେ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଉଛନ୍ତି କି? ଏହି ଭାଇରାଲ୍ ମେସେଜ୍ ସହିତ ଏକ ଫର୍ମର ଲିଙ୍କ୍ ମଧ୍ୟ ସଂଲଗ୍ନ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଏହାକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଆବେଦନ କରାଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ, ୫ ଜୁଲାଇ ଟଙ୍କା କେବଳ ୩୦ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ତେବେ PIB ଏହି ଭାଇରାଲ୍ ବାର୍ତ୍ତାର ସତ୍ୟତା ଯାଞ୍ଚ କରି କହିଛି।

ଏହି ବାର୍ତ୍ତା ଭାଇରାଲ ହେବା ନେଇ PIB ଏକ ଅଫିସିଆଲ୍ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ନିଜ ଟ୍ୱିଟ୍ ରେ ଲେଖିଛି ଯେ, ଏକ ଭାଇରାଲ୍ ମେସେଜରେ ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ଯେଉଁମାନେ ଅନଲାଇନ୍ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବା ପରେ କୋଭିଡ ଟିକା ପାଇଛନ୍ତି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗକୁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଉଛି। ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। PIB ଭାଇରାଲ୍ ବାର୍ତ୍ତାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନକଲି ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛି ଏବଂ ଏହି ନକଲି ସନ୍ଦେଶକୁ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଆଦୌ ସେୟାର ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.