fbpx
BSKY
BJD MC SKY
BJD MS SKY

ସ୍କୁଟିର VIP ନମ୍ବର ପାଇଁ ୧ କୋଟି ୧୨ ଲକ୍ଷ ଖର୍ଚ୍ଚ କଲେ ବ୍ୟକ୍ତି, ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ମାମଲା କ’ଣ?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜିକାଲି ଭିଆଇପି ନମ୍ବର ପାଇବା ପାଇଁ ଲୋକେ ସେମାନଙ୍କର ଗାଡିର ମୂଲଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ କରୁଛନ୍ତି। ଏପରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ସ୍କୁଟିର ବିଆଇପି ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ ପାଇଁ ୧.୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଟେଣ୍ଡର କରନ୍ତି। ଏହି ମାମଲା ହିମାଚଳର ଅଟେ। ଯେଉଁଠାରେ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେସନ୍ ଏବଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଅଥରିଟି କୋଟଖାଇ ଏଚପି -୯୯-୯୯୯୯ ସହିତ ଏକ ସ୍କୁଟି ପାଇଁ ୧.୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଅନଲାଇନ୍ ବିଡ୍ ପାଇଥିଲେ। ପରିବହନ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଡ୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଜମା ନକରିଲେ ଜୋରିମାନା ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସର୍ବାଧିକ ବିଡ୍ ହେଉଛି ୧,୧୨,୧୫,୫୦୦ ଟଙ୍କା।

ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଯେ ବିଡ୍ ରଖିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଏହି ନିଲାମ ଯୋଗ୍ୟତା ଜଣା ନାହିଁ। ଯଦି ସେ ବିଡ୍ ରାଶି ଜମା ନକରନ୍ତି, ତେବେ ସଂଖ୍ୟା ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ବିଡରଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯିବ। ତେବେ ଏହି ବିଡ ପାଇଁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଡିଂ ଟଙ୍କା ଜମା ନକରିବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦଣ୍ଡବିଧାନ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, “ବିଡିଂ ସମୟରେ ବିଡ୍ ରାଶିର ୩୦% ଜମା କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ଏକ ଧାରା ଯୋଡିବାକୁ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରୁଛୁ। ତେଣୁ ଯଦି କେହି ବିଡ୍ ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ସମସ୍ତ ରାଶି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ।

ହିମାଚଳର ପାହାଡ଼ିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ କୋଭିଡ ପରେ ସ୍କୁଟର ବିକ୍ରି ୩୦-୪୦% ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଲୋକମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଜ ନିଜ ଗାଡିରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ କି, ଏଠାରେ ସ୍କୁଟରର ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ହଜାରରୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି। ଅର୍ଥାତ୍, ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍ସ ନମ୍ବର ପାଇଁ ୧.୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ବିଡ୍ କରିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ପାଖରେ କେବଳ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସ୍କୁଟର ରହିବ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.