ରାଶିଫଳ(ମଙ୍ଗଳବାର,୦୪ ଅକ୍ଟୋବର,୨୦୨୨)

ମେଷ : ଆପଣଙ୍କର ଧାର୍ମିକ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପ୍ରବୃତ୍ତିଗୁଡ଼ିକରେ ଆଜି ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ବ୍ୟାପାରରେ ମଧ୍ୟ ବାତାବରଣ ଅନୁକୂଳ ରହିବ। ଆପଣର ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ ସରଳତାରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ଆନନ୍ଦର ମାତ୍ରା ବଢିବ। ତଥାପି ମଧ୍ୟ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କର ବିଚାରରେ ନକାରାତ୍ମକ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ଏହି ହତାଶା ମଧ୍ୟ ବଢିପାରେ। ଶେୟାର-ସଟ୍ଟାରେ ପୁଞ୍ଜି-ନିବେଶ କରିବେ।
ବୃଷ : ନକାରାତ୍ମକ ବିଚାରକୁ ମନରୁ ଦୂର କରିବାପାଇଁ ଉପଦେଶ। ଖାଇବା ପିଇବାରେ ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ବାହନ ଚଲାଇବା ସମୟରେ ଅନିଷ୍ଟ ଘଟଣା ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ଆକସ୍ମିକ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। କୌଣସି କାରଣବଶତଃ ବାହରକୁ ଯାତ୍ରା କରିପାରନ୍ତି। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ବୌଦ୍ଧିକ ଅଥବା ସାହିତ୍ୟିକ ପ୍ରବୃତ୍ତିଗୁଡ଼ିକରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରିବେ। ମାନସିକରୁପରେ ଅସୁସ୍ଥ ରହିବେ। ସନ୍ତାନମାନଙ୍କର ପାଇଁ ମାନସିକ ବ୍ୟଗ୍ରତା ବଢ଼ିବ।
ମିଥୁନ : ଅନୁକୂଳତା ଏବଂ ପ୍ରତିକୂଳତାରେ ମିଳାମିଶା ଆଜିର ଦିନ ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ନୂଆ ବିଚାରଧାରା ପ୍ରୟୋଗ କରିବେ। ଆଲସ୍ୟ ଏବଂ ବ୍ୟଗ୍ରତା ରହିବ, ଏଥିପାଇଁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବେ। ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଦ-ବିବାଦରେ ପଡ଼ନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଅଗ୍ନି, ଜଳ ଏବଂ ଅକସ୍ମାତରେ ସାବଧାନ ରହିବେ। ବ୍ୟାପାରିମାନଙ୍କୁ ଧନର ଦେବା-ନେବାରେ ଏବଂ ଯାତ୍ରା କରିବାରେ ଲାଭ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ପଦୋନ୍ନତି ହେବ। ଶିଶୁଙ୍କର ପ୍ରଗତିରେ ମନ ଉପରେ ପ୍ରସନ୍ନତା ରହିବ। ଗୃହସ୍ଥଜୀବନ ଆନନ୍ଦପୂର୍ବକ ବିତିବ।
କର୍କଟ : ଅର୍ଥ ଆଦାୟ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଭଲ ଅଟେ। ବ୍ୟାପାର ସମ୍ବନ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ଲାଭ ଦାୟୀ ଦିବସ ଅଟେ। ଘରେ ଶୁଭ ପ୍ରସଙ୍ଗର ଆୟୋଜନ ହେବ। ଶେୟାର-ସଟ୍ଟାରେ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ। ପତ୍ନୀଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇକରି ଚିନ୍ତା ରହିବ। ମାତ୍ର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କର ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ହେବ। ଆପଣ ସୃଜନାତ୍ମକ ଏବଂ କଳାତ୍ମକ ପ୍ରବୃତ୍ତିଗୁଡ଼ିକରେ ନିବୃତ୍ତ ରହିବେ।
ସିଂହ : ସ୍ଵାଦିଷ୍ଟ ଏବଂ ଉତ୍ତମ ଭୋଜନ, ସୁନ୍ଦର ବସ୍ତ୍ର ଏବଂ ବିପରୀତ ଲିଙ୍ଗ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ପ୍ରସନ୍ନ ରହିବେ। ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ବିଷୟ ସୁଦୃଢ଼ ହେବାର ପ୍ରବଳ ଯୋଗ ଅଛି। ବିଚାରରେ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ଅଚାନକ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଭାଗୀଦାରମାନଙ୍କ ସହିତ ଆନ୍ତରିକ ମତଭେଦ ବଢ଼ିବ। ଚାକିରି-ଧନ୍ଦାରେ ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ରହିବ। କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ନୂଆ କାମର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।
କନ୍ୟା : ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟାପାରର ବିସ୍ତାର ହେବ। ଉଚିତ କାରଣ ପାଇଁ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ବିଦେଶ ସ୍ଥିତ ବ୍ୟବସାୟୀ ମାନଙ୍କର ଲାଭ ହେବ। ନୂଆ ସମ୍ପର୍କ ଲାଭର ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଅଛି। ତଥାପି ମଧ୍ୟ ବିଚାରରେ ଅନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ପରିସ୍ଥିତି ରହିବ।  ଆକସ୍ମିକ ଧନ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଭାଗୀଦାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଆନ୍ତରିକ ମତଭେଦ ରହିବ। ତଥାପି ମଧ୍ୟ ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ରହିବ। କ୍ରୋଧ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବେ। ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରାରମ୍ଭ ଆଜି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।
ତୁଳା : ଆଜିର ଆପଣଙ୍କର ଦିନ ସୁଖ-ଶାନ୍ତିପୂର୍ବକ ବିତିବ। ଆଭୂଷଣର କ୍ରୟ କରିବେ ଏବଂ ସାଥିରେ କଳା ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ରୁଚି ରହିବ। ବ୍ୟାପାର ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ବହୁତ ଭଲ। ଧନ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ବିଷୟଗୁଡ଼ିକରେ ସରଳତା ରହିବ। ଘରେ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ରହିବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ବାତାବରଣ ଭଲ ରହିବ ଏବଂ ସହକର୍ମୀଙ୍କର ସାହାଯ୍ୟ ମିଳିବ।
ବିଚ୍ଛା : ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ପାଇଁ ମଧ୍ୟମ ଫଳଦାୟୀ ରହିବ। ଶାରୀରିକ ଫୂର୍ତ୍ତି ଏବଂ ମାନସିକ ପ୍ରସନ୍ନତାର ଅଭାବ ରହିବ। ପରିବାରରେ ଉଗ୍ର ବାତାବରଣ ରହିବ। ବ୍ୟାବହାରିକ ଜୀବନରେ ମାନହାନିର ପ୍ରସଙ୍ଗ ନବନୁ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବେ। ପରନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କର ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ହେବ। ଆପଣ ସୃଜନାତ୍ମକ ଏବଂ କଳାତ୍ମକ ପ୍ରବୃତ୍ତିଗୁଡ଼ିକରେ ନିବୃତ୍ତ ରହିବେ।
ଧନୁ : ବ୍ୟବସାୟାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଅନୁକୂଳଅଟେ। ଭାଇ-ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କର ବ୍ୟବହାର ସହକାରପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ। ଶତ୍ରୁ ପରାସ୍ତ ହେବେ। ପରନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ପ୍ରତିକୂଳତା ରହିବ। ବ୍ୟାବହାରିକ ଜୀବନରେ ଅପଯଶ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। କୌଟୁମ୍ବିକମାନଙ୍କ ସହିତ ମନଦୁଃଖ ଭରା ପ୍ରସଙ୍ଗ ବନିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଖାଇବା ପିଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମୟାନୁସାରେ ରହିବ ନାହିଁ। ନୀଦ ମଧ୍ୟ ଇଚ୍ଛିତ ସମୟରେ ଆସିବ ନାହିଁ। ଧନ ହାନିର ଯୋଗ ଅଛି।
ମକର : ନିଜର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହିତ ମନଦୁଃଖ ନ ହେଉ ଏହାର ଧ୍ୟାନ ରଖିବାକୁ ଉପଦେଶ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଆଜିର ଦିନ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପ୍ରବୃତ୍ତିଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ଅଟେ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ହେବ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟା-ଅଭ୍ୟାସରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ହେବାପରି ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଗିବ। ମନରେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ନ ହେଉ ଏହାର ନିରାକରଣ ମିଳିବ। ଶରୀର ଏବଂ ମନ ଦ୍ୱୟ ସ୍ଵସ୍ଥ ରହିବ।
କୁମ୍ଭ : ବ୍ୟବସାୟ ତଥା ଅନ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ପାଇଁ ଲାଭପ୍ରଦ ଅଟେ। ବିବାହୋତ୍ସୁକମାନଙ୍କର ବିବାହର ପ୍ରଶ୍ନର ନିରାକରଣ ଆସିବ। ଯାତ୍ରା କରିବେ ତଥା ମିତ୍ରମାନଙ୍କଠାରୁ ଉପହାର ଆଦି ମିଳିବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ କିଛି ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ଆବଶ୍ୟକ ଅଟେ। ବ୍ୟବସାୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସରକାରୀ ପ୍ରଭାବ ଆପଣ ଉପରେ ବଢିପାରେ। ଅଧିକ ଶ୍ରମ କରିବା ଉପରେ ମଧ୍ୟ କମ ଫଳ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ। ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ଆକର୍ଷଣ ରହିବ।
ମୀନ : ଧାର୍ମିକ ଏବଂ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ଅଧିକ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବହାରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆଜିର ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟ ସରଳତା ପୂର୍ବକ ସମ୍ପନ୍ନ ହେବ। ଦଫ୍ତରରେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ବଢ଼ିଲା ପରି ଦେଖାଯିବ। ଉପର ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର କୃପାଦୃଷ୍ଟି ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ। ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ଆପଣଙ୍କର ମନ ଉପରେ ଛାଇ ରହିବ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.