ଆଇସିସି U19 ମହିଳା ବିଶ୍ୱକପ: ସେମିଫାଇନାଲରେ ଭାରତ, ଶୁକ୍ରବାର ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସହିତ ମୁକାବିଲା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଇସିସି ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ମହିଳା ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୩ ର ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛି। ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଏକ ବଡ଼ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଶେଫାଲି ବର୍ମା ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବିଶ୍ୱକପ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଛନ୍ତି। ଭାରତ ସହିତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ମହିଳା ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୩ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଭଲ ରହିଛି। ଭାରତୀୟ ଦଳ ସୁପର ସିକ୍ସରେ ଥିବା ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। ସମସ୍ତ ଗ୍ରୁପ୍ ଡି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଭାରତ ସୁପର ଚାରି ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲା। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ୧୦ ଓଭର ପୂର୍ବରୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ନେଟ୍ ରନ୍ ହାରରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିଥିଲା।

ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବ୍ୟତୀତ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତ ଏବେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ। ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି କ୍ରିକେଟ ବ୍ୟତୀତ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାରତକୁ ନକଆଉଟ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଆଗରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧ ସାଜୁଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଫେବୃଆରୀ ୨୭ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଖେଳାଯିବ। ସେହିପରି ଅନ୍ୟ ଏକ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ସେହି ଦିନ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.