fbpx
BSKY
BJD MC SKY
BJD MS SKY

ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ: ଖରାପ ପାଗ ପାଇଁ ଧର୍ମଶାଳାରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଲା ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଧର୍ମଶାଳାରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହୋଇଛି । ଏବେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ । ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ରୁ ୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ସିରିଜର ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚର ଆୟୋଜନ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଏବଂ ଖରାପ ପାଗ କାରଣରୁ ଧର୍ମଶାଳାରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ବିସିସିଆଇ ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ ଧର୍ମଶାଳା ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଏକ ନୂଆ ପିଚ୍ ଏବଂ ଆଉଟଫିଲ୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲା । ପିଚ୍‌ରେ କୌଣସି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇ ନଥିଲା, ଯଦିଓ ଏହା ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରସଙ୍ଗ ନୁହେଁ । ଆଉଟଫିଲ୍ଡର ସ୍କୋୟାର ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଅଂଶ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇନାହିଁ ଏବଂ ଏହା ହୋଷ୍ଟର ଛଡ଼ାଇବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ପାଲଟିଛି । ୨୦୧୭ ମସିହାରେ, ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଏଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏକମାତ୍ର ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ । ତେବେ ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ନିୟମିତ ଭାବେ ଅନେକ ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଉଛି ।

ଏହା ସହିତ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଶୀତର ପରିସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ଆଉଟଫିଲ୍ଡରେ ଘାସର ଘନତା ଅଭାବ ରହିଛି ଏବଂ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିକାଶ ପାଇଁ କିଛି ସମୟ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ । ଏବଂ ପ୍ରବଳ ଶୀତ କାରଣରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ କର୍ମଚାରୀମାନେ ବାଳ ଆଉଟଫିଲ୍ଡର ପ୍ୟାଚ୍ ଉପରେ ଘାସର ଭଲ ସ୍ତର ବଢ଼ାଇବାକୁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସମୟ ପାଇଲେ ନାହିଁ । ରବିବାର ଦିନ ବିସିସିଆଇ କ୍ୟୁରେଟର ତାପଶ ଚାଟାର୍ଜୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଏକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଅନୁପଯୁକ୍ତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରିବା ପରେ ମ୍ୟାଚ୍ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ହେବ ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଛି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.