fbpx
BSKY
BJD MC SKY
BJD MS SKY

‘ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପରି ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ’, ଖୋଲା ଧମକ ଦେଲେ ଖାଲିସ୍ତାନ ସମର୍ଥକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅମୃତପାଲ ସିଂ ମଧ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ଧମକ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ଏପରି କରିଥିଲେ, ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ତାହା କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ପରିଣାମର ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି ହିନ୍ଦୁ ରାଷ୍ଟ୍ରର ଦାବି କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ତେବେ ମୁଁ ଦେଖିବି ସେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରେ ରହିପାରିବେ କି ନାହିଁ।

ଖାଲିସ୍ତାନ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଆଗକୁ ବଢିବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ ବୟାନର ପାଲଟା ଜବାବ ଦେଇ ଅମୃତପାଲ କହିଛନ୍ତି ଅଜି ଏଭଳି କହିଛନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ । ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ହିନ୍ଦୁ ରାଷ୍ଟ୍ରର ଦାବି କରିପାରିବେ ତେବେ ଆମେ କାହିଁକି ଖାଲିସ୍ତାନ ଦାବି କରିପାରିବୁ ନାହିଁ। ଖାଲିସ୍ତାନକୁ ବିରୋଧ କରି ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମୂଲ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଆମକୁ କେହି ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ । ସେ ପିଏମ ମୋଦୀ, ଅମିତ ଶାହା କିମ୍ବା ଭାଗବନ୍ତ ମନ ହୁଅନ୍ତୁ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅମୃତପାଲ ସିଂ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପିଲା ଖାଲିସ୍ତାନ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିବା କହିଥିଲେ। ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ଦବାଇଲେ, ଫଳାଫଳ କ’ଣ ତାହା ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି । ଅମିତ ଶାହା ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଦାବି ପୂରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଆମେ ଆମର ରାଜ୍ୟ ମାଗୁଛୁ ଅନ୍ୟର ନୁହେଁ । ଖାଲିସ୍ତାନ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ନିକଟରେ ନିଜର ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ପଞ୍ଜାବରେ ଖାଲିସ୍ତାନର ସମର୍ଥକଙ୍କ ଉପରେ ସରକାର ନଜର ରଖିଛନ୍ତି।

ପଞ୍ଜାବର ‘ୱାରିସ୍ ପଞ୍ଜାବ ଡେ’ ସଂଗଠନର ମୁଖ୍ୟ ଖାଲିସ୍ତାନ ସମର୍ଥକ ଅମୃତପାଲ ସିଂଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏକ ଜୋରଦାର ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି । ଅମୃତପାଲଙ୍କ ସହକର୍ମୀ ଲବପ୍ରୀତ ତୁଫାନଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀକୁ ବିରୋଧ କରି ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ଅଜନାଲା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ବାହାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ୬ ଜଣ ପୋଲିସ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ।

ଅମୃତପାଲଙ୍କ ସହାୟକଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀକୁ ବିରୋଧ କରି ପଞ୍ଜାବର ଅଜନାଲା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ସମର୍ଥକମାନେ ଖଣ୍ଡା ଏବଂ ବନ୍ଧୁକ ସହିତ ପୋଲିସର ବ୍ୟାରିକେଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି। ସମର୍ଥକମାନେ ଅମୃତପାଲ ସିଂଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ସହଯୋଗୀ ଲଭପ୍ରୀତ ତୁଫାନଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀକୁ ବିରୋଧ କରି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ବାହାରେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ଅମୃତପାଲ ସିଂଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ସହଯୋଗୀ ଲଭପ୍ରୀତ ତୁଫାନଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀକୁ ବିରୋଧ କରି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ବାହାରେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.