fbpx

ଆସନ୍ତାକାଲି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ, ଶରଦ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା, ଗଜକେସରୀ ଯୋଗର ମହାସଂଯୋଗ: ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପାରୁ ଏହି ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ହେବ ଧନବର୍ଷା !

AAKASH

ବର୍ଷର ଶେଷ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଆସନ୍ତାକାଲି ୨୮ ଏବଂ ୨୯ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୩ ରାତିରେ ଲାଗିବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହି ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହଣ ବହୁତ ଖାସ୍ । ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ହେଉଛି ୨୦୨୩ ବର୍ଷର ଏକମାତ୍ର ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଯାହା ଭାରତରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବ । ଅଦ୍ୟାବଧି ଭାରତରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉ ନଥିଲା, ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କର ସୂତାକ ଅବଧି ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରାଯାଇନଥିଲା । ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ ଏବଂ ସୂତାକ ଅବଧି ମଧ୍ୟ ବୈଧ ହେବ ।

ଏପରି ବନିବ ମହାସଂଯୋଗ :-

ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଶରଦ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ରାତିରେ ଲାଗିବ । ଦଶନ୍ଧି ପରେ ଏପରି ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହେବ, ଯେବେ ଶରଦ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ରାତିରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଲାଗିବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆସନ୍ତାକାଲି ଚନ୍ଦ୍ର ମେଷ ରାଶିରେ ରହିବେ, ଯେଉଁଠାରେ ବୃହସ୍ପତି ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି । ଏହିପରି ମେଷରେ ଚନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ମିଳନ ଗଜକେସରୀ ରାଜଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିବ । ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଗଜାକେସରୀ ରାଜଯୋଗ ବହୁତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହିପରି ଆସନ୍ତାକାଲି ୨୮ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୩ ରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ, ଶରଦ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଏବଂ ଗଜକେସରୀ ଯୋଗର ଏକ ବଡ଼ ମହାସଂଯୋଗ ହେବ । ଏହି ମହାସଂଯୋଗ କେତେକ ରାଶିର ଚିହ୍ନ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହି ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଚିହ୍ନରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ବିଶେଷ ଆଶୀର୍ବାଦ ମିଳିବ ।

ବୃଷ:
ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଦିନରେ ଆଣିବ । ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ଚାଲିଥିବା ସମସ୍ୟା ଶେଷ ହେବ । ସ୍ଥଗିତ କାର୍ଯ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ । କ୍ୟାରିୟରରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ । ଆପଣ ଏକ ଉଚ୍ଚ ପଦବୀ ଏବଂ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଦରମା ପାଇବେ ।

ମିଥୁନ:
ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବ । ଚାପ କମିବ । ଘର ଖର୍ଚ୍ଚ ହ୍ରାସ ହୋଇପାରେ । ଧନ ଆସିବାରନୂଆ ମାର୍ଗ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ।

କନ୍ୟା:
ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଦିନ ଘଟୁଥିବା ମହାସଂଯୋଗ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାଗ୍ୟ ସହ ମିଳିବ । ଚାକିରିରେ ନୂଆ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ । ନିବେଶ ଲାଭ ଦେବ । ସମ୍ପତ୍ତିରେ ନିବେଶ କରିପାରିବେ ।

କୁମ୍ଭ:
୨୮ ଅକ୍ଟୋବରରୁ କୁମ୍ଭ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ସମୟ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି । ଆପଣ ନିଜ ଚାକିରିରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରନ୍ତି । ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବ । ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ରହିବ । ପରିବାର ସହିତ ଭଲ ସମୟ ବିତାଇବେ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.