ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଶାରୀରିକ ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖିଥିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଏପରି ଦଣ୍ଡ, ଶୁଣିଲେ ଆପଣଙ୍କର ବି ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରୀ ଯିବ

ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଶାରୀରିକ ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖିଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମିଳିଛି ଭୟାନକ ଦଣ୍ଡ । ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ଏହି ଯୁବକଙ୍କୁ ଚାବୁକ ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ମାଡ ମରାଯାଇଛି । ଚାବୁକରେ ମାଡ ଖାଇ ବେହୋସ ହୋଇଥିବା ଯୁବକର ହୋସ ଆସିବା ପରେ ପୁଣି ମାଡ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ।

ଯୁବକର ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ତାକୁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଦୁନିଆରେ ଏପରି ଦଣ୍ଡ ଦେବାର କେବଳ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ବାସ୍ତବରେ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛି ଏହି ଦେଶ । ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ଏହାକୁ ସାଧାରଣ ଦଣ୍ଡ ଭାବେ ଗଣାଯାଏ । ଏଠାରେ ଜୁଆ ଖେଳିବା, ମଦ ପିଇବା, ଗେ ବା ସମଲିଙ୍ଗୀ ଓ ପ୍ରି- ମୈରିଟେଲ ସେକ୍ସକୁ ଅପରାଧ କୁହାଯାଏ ।

 

ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ମୁସଲିମ୍ ବହୁଳ ଦେଶ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ଧାର୍ମିକ କାନୁନ୍ ଲାଗୁ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ପ୍ରି-ମୈରିଟେଲ ସମ୍ବନ୍ଧ ପାଇଁ ଗତ ଗୁରୁବାର ଦିନ ୨୨ ବର୍ଷିୟା ଯୁବକ ଜଣଙ୍କୁ ୧୦୦ ଥର ଚାବୁକରେ ପ୍ରହାର କରାଯାଇଥିଲା । ବେହୋସ୍ ହେବା ପରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ନିଆଯାଇଥିଲା । ହୋସକୁ ଆସିବା ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ପ୍ରହାର କରାଯାଇଥିଲା । ଯୁବକଙ୍କ ସମେତ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ୧୦୦ ଚାବୁକରେ ପ୍ରହାର କରାଯାଇଥିଲା । ଯୁବକଙ୍କୁ ପ୍ରହାର ହେଉଥିବ ବେଳେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ୫୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକେ ‘ଜୋରରେ ମାର’ ବୋଲି ଚିଲ୍ଲାଉଥିଲେ ।

ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋକୋ ୱିଡୋଡୋ ଏହି ପ୍ରଥାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ମୁସଲିମ ବହୁଳ ଏହି ଦେଶରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଏହାର ପ୍ରଚଳନ ହେଉଛି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.