ଆଇଏସଆଇ ମୁଖ୍ୟ ହେଲେ ନଦୀମ ଅଞ୍ଜୁମ: ଇମ୍ରାନ ନୁହେଁ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନାର ପସନ୍ଦ !

ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ  ମଙ୍ଗଳବାର ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ ନଦିମ ଅଞ୍ଜୁମଙ୍କୁ ଆଇଏସଆଇର ନୂତନ ମୁଖ୍ୟ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛି । ନଦିମ ଅଞ୍ଜୁମ ମୁଖ୍ୟ ସେନା କର୍ମଚାରୀ କାମାର ଜାଭେଦ୍ ବାଜୱାଙ୍କ ନିକଟତର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି, କିନ୍ତୁ ସେ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ପସନ୍ଦ ନୁହଁନ୍ତି ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

ଆଇଏସଆଇ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନରେ ସେନା ଏବଂ ସରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨୦ ଦିନ ଧରି ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଥିଲା ଏବଂ ଶେଷରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସେନା ଦ୍ୱାରା ମନୋନୀତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ମୋହର ମାରିଛନ୍ତି । ଅକ୍ଟୋବର ୬ ରେ ସେନା ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ଯେ ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ ନଦିମ ଅଞ୍ଜୁମ ପାକିସ୍ତାନ ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସି ଆଇଏସଆଇର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ। କିନ୍ତୁ ଅଦ୍ୟାବଧି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ସରକାରୀ ସୂଚନା ପ୍ରକାଶ କରିନାହାଁନ୍ତି । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଇମ୍ରାନ ସରକାର ଏବଂ ସେନା ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା।

ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ୍ ଅଞ୍ଜୁମ୍ ପୂର୍ବରୁ କରାଚୀ କୋର କମାଣ୍ଡର ଥିଲେ। ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୯ ରେ ତାଙ୍କୁ ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ ପଦବୀକୁ ଉନ୍ନୀତ କରାଯାଇଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନୀ ମିଲିଟାରୀ ଏକାଡେମୀ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବ ରେଜିମେଣ୍ଟର ୭୮ ତମ ଲଙ୍ଗ କୋର୍ସରୁ ଲେଫ୍ଟ ଜେନେରାଲ୍ ଅଞ୍ଜୁମ୍ କ୍ୱେଟାର କମାଣ୍ଡ ଆଣ୍ଡ ଷ୍ଟାଫ୍ କଲେଜର କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Comments
Loading...