୧୬-୧୮ ରାଜ୍ୟରେ ଅକ୍ସିଜେନ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବେ ସୋନୁ ସୁଦ

ମୁମ୍ବାଇ: କୋଭିଡ-୧୯ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଅକ୍ଳାନ୍ତ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ । ଆଉ ତାଙ୍କର ଏହି ପ୍ର୍ରୟାଶ ପାଇଁ ସବୁଠି ତାଙ୍କର ଚର୍ଚ୍ଚା ଓ ପ୍ରଶଂସା । କେହି କେହି ତାଙ୍କୁ ଭଗବାନ ବେଲି ମଧ୍ୟ ମାନୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ସୋନୁ ଆଉ ଏକ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । କୋଭିଡ-୧୯ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ସୋନୁ ସୁଦ ଦେଶର ପ୍ରାୟ ୧୬ -୧୮ ରାଜ୍ୟରେ ଅକ୍ସିଜେନ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସ୍ଥାପନ କରିବେ ।
ସୋନୁ କହିଛନ୍ତି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ନେଲୋର ଏବଂ କୁର୍ନୁଲ ସହରର ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି । ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜୋରସୋରରେ ଚାଲିବ ଏବଂ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ସୁଦ୍ଧା ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ଶେଷ ହେବ।

ସୋନୁ କହିଛନ୍ତି: “ମୁଁ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟକୁ କଭର୍ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି। ଅଭାବୀ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିକଟରେ ଅମ୍ଳଜାନ କାରଖାନା ସ୍ଥାପନ କରାଯିବ, ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରାୟ ୧୫୦-୨୦୦ ଶଯ୍ୟା ରହିବ । ଏହି ସବୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କଦାପି ଅମ୍ଳଜାନର ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ । ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ବେଳେବେଳେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ଦୂରତା ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡେ ଏବଂ କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏପରିକି ଜୀବନ ହରାଇବାକୁ ପଡେ । ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ଏହି ପରିସ୍ଥିତି ଆଉ ଆସିବ ନାହିଁ ।”

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି “ଏହା ସମସ୍ୟାର ସବୁଦିନ ପାଇଁ ସମାଧାନ କରିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରାୟ ୭୦୦ କନସେନଟ୍ରେଟର ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆମେ ସମଗ୍ର ଭାରତରେ ସେବା ଯୋଗାଉଛୁ, କିନ୍ତୁ ଏହା ଏକ ଅସ୍ଥାୟୀ ବ୍ୟବସ୍ଥା । ଅକ୍ସିଜେନ କନସେନଟ୍ରେଟର ସହ କେହିବି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେନାହିଁ । ତୃତୀୟ କିମ୍ବା ଚତୁର୍ଥ ଲହର ପାଇଁ କାହିଁକି କରିବା? ମହାମାରୀ ସମାପ୍ତ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଅକ୍ସିଜେନର ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଣ ରହିବ ।”

ଅଭିନେତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକମାନେ ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ତାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେବଳ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରି ସେ ଅଧିକ ଦାୟିତ୍ୱବାନ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Comments
Loading...