ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡା: ଅଷ୍ଟମ ଦିନରେ ଦମ୍ ଦେଖାଇଲେ କୁସ୍ତି ଯୋଦ୍ଧା, ତିନି ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ସହ ଜିତିଲେ ୬ ପଦକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଷ୍ଟାର ରେସଲର ବଜରଙ୍ଗ ପୁନିୟା, ସାକ୍ଷୀ ମଲିକ ଏବଂ ଦୀପକ ପୁନିଆ ଭାରତ ପାଇଁ ତିନୋଟି ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଥିବାବେଳେ ଅଂଶୁ ମଲ୍ଲିକ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କମନୱେଲଥ ଗେମ୍ସ ରେସଲିଂ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ବିଜେତା ବଜରଙ୍ଗ ୬୫ କିଲୋଗ୍ରାମ ବର୍ଗରେ ଏତେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲେ ଯେ ସେ ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡରେ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ତିନୋଟି ଜିତିଥିଲେ। ସେ ଫାଇନାଲରେ କାନାଡାର ଲାଚଲାନ୍ ମ୍ୟାକନିଲଙ୍କୁ ୨-୧ରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ।

ସାକ୍ଷୀ ମଲିକ ୬୨ କିଲୋଗ୍ରାମ ଫାଇନାଲରେ କାନାଡାର ଆନା ଗୋଣ୍ଡିନେଜ ଗୋଞ୍ଜାଲେସଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଥିଲେ। କମନୱେଲଥ ଗେମ୍ସରେ ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେ କମନୱେଲଥ ଗେମ୍ସରେ ରୌପ୍ୟ ଏବଂ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି। ୫୭ କିଲୋଗ୍ରାମ ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ ଇଭେଣ୍ଟରେ ରୌପ୍ୟ ପଦକ ଜିତି କୁସ୍ତିରେ ଦେଶର ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିଥିଲେ ଅଂଶୁ ମଲ୍ଲିକ।

 

ପୁରୁଷ ୮୬ କିଲୋଗ୍ରାମ ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ ବର୍ଗରେ ଦୀପକ ପୁନିଆ ପାକିସ୍ତାନର ମହମ୍ମଦ ଇନାମଙ୍କୁ ୩-୦ରେ ପରାସ୍ତ କରି ଭାରତକୁ ତୃତୀୟ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। କୁସ୍ତିରେ ଭାରତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିନୋଟି ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ, ଗୋଟିଏ ରୌପ୍ୟ ଏବଂ ଦୁଇଟି ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଜିତିଛି। ଦିବ୍ୟା ଏବଂ ମୋହିତ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି।
କମନୱେଲଥ ଗେମ୍ସ ୨୦୨୨ ରେ କୁସ୍ତିରେ ଭାରତର ପ୍ରଦର୍ଶନ:
ବଜରଙ୍ଗ ପୁନିଆ – ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ।
ଦୀପକ ପୁନିଆ – ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ।
ସାକ୍ସି ମଲିକ୍ – ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ।
ଅଂଶୁ ମଲ୍ଲିକ – ରୌପ୍ୟ ପଦକ।
ଦିବ୍ୟା କାକରନ୍ – ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ।
ମୋହିତ ଗ୍ରୁଏଲ୍ – ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ।

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.