୩ ଜିଲ୍ଲାରେ ଲାଗୁହେବ ପୋଲିସ କମିଶନର ବ୍ୟବସ୍ଥା, କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ଲାଗିପାରେ ମୋହର

ଲକ୍ଷ୍ନୌ:ରାଜ୍ୟର ଯୋଗୀ ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରୟାଗରାଜ, ଆଗ୍ରା ଏବଂ ଗାଜିଆବାଦରେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ କମିଶନର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗୁ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅନୁମୋଦନ କରାଯାଇପାରେ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ ୟୁପିର ଚାରିଟି ଜିଲ୍ଲା – ଲକ୍ଷ୍ନୌ, କାନପୁର, ବାରାଣାସୀ ଏବଂ ନୋଏଡା ଠାରେ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କ ବ୍ୟବସ୍ଥା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇସାରିଛି।

ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହାର ପ୍ରସ୍ତାବ ଡିଜିପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଗୃହ ବିଭାଗକୁ ପଠାଯାଇଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ୨୦୨୫ ମସିହାରେ ହେବାକୁ ଥିବା କୁମ୍ବ ମେଳାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରୟାଗରାଜରେ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କୁ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇପାରେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗାଜିଆବାଦ ଏବଂ ଆଗ୍ରା ମଧ୍ୟ ଦୁଇଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସହର ଅଟେ। ଏଠାରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରାଯିବ।ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବଗୁଡିକ ମୋହର ଲଗାଯାଇପାରିବ ।

ଆଜି ସକାଳ ୧୦ ଟାରେ ସିଏମ ବାସଭବନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ନୂତନ କ୍ରୀଡା ନୀତି, ଶିଳ୍ପ ଏବଂ ପରିବହନ ବିଭାଗ ସମେତ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ ହୋଇପାରିବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ରୋଡୱେ ବସ୍ ଗୁଡିକ ଅମର ସହିଦମାନଙ୍କ ନାମ ପାଇପାରିବେ । ୟୁପି ରୋଡୱେଗୁଡିକର ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଏବଂ ବସ୍ ସେବାଗୁଡିକ ସ୍ୱାଧୀନତା ଆନ୍ଦୋଳନର ଘଟଣା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ବୀର ଶହୀଦ ମାନଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ ହେବ । କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ପିପିପି ମୋଡରେ ୨୩ ଟି ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡର ବିକାଶ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇପାରେ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.