fbpx

ଗାଁରେ ଚାଲିଛି ୧୫ଟି ଭୂତଙ୍କ ରାଜୁତି, ରାତିରେ ଶୁଭୁଛି ଭୟଙ୍କର ଚିତ୍କାର

AAKASH

ସାଧାରଣତଃ ଦୁନିଆରେ ବହୁ ଲୋକ ଭୂତପ୍ରେତକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଜାଗା ଏପରି ରହିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଭୂତମାନଙ୍କୁ ଉପସ୍ଥିତିକୁ ଲୋକମାନେ ଅନୂଭବ କରୁଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ବ୍ରିଟେନର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଅନେକ ସ୍ଥାନ ରହିଛି, ଯେଉଁଠାକୁ ଲୋକମାନେ ଯିବାକୁ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ, କେଣ୍ଟର ପ୍ଲୁକେଲିକୁ ସବୁଠାରୁ ଭୂତିଆ ଗାଁ, ଯେଉଁଠାରେ ୧୫ଟି ଭୂତଙ୍କ ରାଜୁତି ଚାଲିଛି । ଏହି ଗାଁରେ ଅଧିକାଂଶ ଘର କାଠରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଗାଁର କିଛି ପ୍ରସିଦ୍ଧ କାହାଣି ଜାଣିବା ପରେ ଆପଣମାନେ ବି ସେଠାକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ୧୦୦ ଥର ଭାବିବେ ।

ମିରର ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ, ପ୍ଲୁକେଲିରେ ୧୦୦୦ ଲୋକ ରହୁଥିବା ବେଳେ ସେଠାରେ ୬୦୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ପୁରୁଣା ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚ ରହିଛି । କୁହାଯାଏ କି ଏଠାରେ ଥିବା ସମସ୍ତ କୋଣ ଅନୁକୋଣ ଭୂତ ଓ ସୁପରନେଚୁରାଲ ଶକ୍ତିର କବଜାରେ ରହିଛି । ଜଙ୍ଗଲ ଯିବାକୁ ଏଠାରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମନା ହୋଇଥାଏ, କାରଣ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟଠାରୁ ଭୟଙ୍କର ଚିତ୍କାର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ଘୋଡାର ଏକ ଭୂତ ସେଠାରେ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ, ଏହା ବ୍ୟତିତ ଅନେକ ଅଜବ ଘଟଣାମାନ ମଧ୍ୟ ସାମନାକୁ ଆସିଛି ।

ଗାଁର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭୂତ ହାଇୱେରେ ଲୋକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥାଏ । ଗାଁର ଲୋକଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏହି ଭୂତ ୧୮ ତମ ଶତାବ୍ଦୀରୁ ଏଠାରେ ଦେଖାଯାଉଛି ଜ୍ଝ ଗ୍ରାମବାସୀ ଏହି ଭୂତକୁ ସେମାନଙ୍କର ସୁରକ୍ଷାକାରୀ ବୋଲି ବିବେଚନା କରନ୍ତି, କୁହାଯାଏ ଯେ ଲୋଭ କିମ୍ବା ଅନିଷ୍ଟ କରିବାର ଯୋଜନା ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗାଁ ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ ନାହିଁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏଠାରେ ଜଙ୍ଗଲରେ ରହୁଥିବା ୟୁନିଟ୍ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଭୂତ କାହାଣୀ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ । ଏହି ଶିକ୍ଷକ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଏହାକୁ ମିଲରଙ୍କ ଭୂତ ବୋଲି ଜାଣିଛନ୍ତି ।

ରେଡ୍ ଲେଡିଙ୍କ ଭୂତ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ | ଏହି ରେଡ୍ ଲେଡିର ଆସାମୀୟ ନାମ ଥିଲା ଲେଡି ଡାରିଙ୍ଗ, ଯିଏ ଏକାଦଶ ଶତାବ୍ଦୀରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏଠାରେ ଶ୍ମଶାନରେ ସମାଧି ଦିଆଯାଇଥିଲା | କୁହାଯାଏ ଯେ ରେଡ୍ ଲେଡି ଏକ ମୃତ ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ଆଜିଯାଏ ସେ ସେହି ପିଲାକୁ ଖୋଜୁଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଜିପ୍ସୀ ଭୂତ, ପବ୍ ଭୂତ, ମିଷ୍ଟି ମିଲର୍, ହ୍ୱାଇଟ୍ ଲେଡି, କର୍ଣ୍ଣେଲଙ୍କ ଭୂତ, ହାଉଣ୍ଟେଡ୍ ଲଜ୍ ଏବଂ ଜଙ୍ଗଲର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଭୂତଙ୍କ କାହାଣୀ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.