ଏବେ ଆହୁରି ମଜାଦାର ହେବ WhatsAppରେ ଚାଟିଂ, ଆସିଲା ନୂଆ ଅବତାର ଫିଚର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୟୁଜର୍ସମାନଙ୍କୁ ସବୁ ସମୟରେ ନୂଆ ନୂଆ ଅନୁଭବ ଦେବାକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାର୍ଟଫର୍ମ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଛି । ମେଟା ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ତଥା ସିଇଓ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ବୁଧବାର ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଡିଜିଟାଲ୍ ଅବତାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ବିକଳ୍ପ ବିଟମୋଜିସ୍ ଦ୍ୱାରା ଅନୁପ୍ରାଣିତ ଏବଂ ଏହା ଫେସବୁକ୍ ଏବଂ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ପୁର୍ବରୁ ଉପଲବ୍ଧ ଅଛି । ଏହି ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟର ସାହାଯ୍ୟରେ, ଆପଣ ୩୬ କଷ୍ଟମାଇଜେବଲ୍ ଷ୍ଟିକର୍ ମଧ୍ୟରୁ ବାଛି ପାରିବେ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ଫଟୋ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅବତାର ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିବେ । ଏହି ଅବତାରଗୁଡିକ ଚାଟ୍ ରେ ମଧ୍ୟ ଅଂଶୀଦାର କରାଯାଇପାରେ ।

ଏନେଇ ମେଟା ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ, ସମସ୍ତ ଉପଭୋକ୍ତା ବୁଧବାର ଠାରୁ ଏହି ନୂତନ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଅବତାର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପରିଚିତ ହୋଇଥିଲା । ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍‌ର ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ୍ କମ୍ପାନୀ ମେଟା ଏହି ଘୋଷଣାକୁ ନେଇ କହିଛି ଯେ, ତୁମର ଅବତାର ହେଉଛି ତୁମର ଡିଜିଟାଲ୍ ସଂସ୍କରଣ । କୋଟି କୋଟି ମିଶ୍ରଣ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରିବ । ଏଥିପାଇଁ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ବିଭିନ୍ନ ହେୟାର ଷ୍ଟାଇଲ୍‌, ମୁଖ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଏବଂ ପୋଷାକକୁ ଏକତ୍ର କରିପାରିବେ ।

ତେବେ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍‌ରେ ଏକ ଅବତାର ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ, ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଆପର ସର୍ବଶେଷ ସଂସ୍କରଣ ଥିବା ତିନି ଡଟ୍ କୁ ଯାଆନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେଟିଂସମୂହକୁ ଯାଇ ଅବତାର ଉପରେ ଟ୍ୟାପ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏଠାରୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅବତାର ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ବିଭିନ୍ନ ଚର୍ମ ସ୍ୱର, ହେୟାର ଷ୍ଟାଇଲ ଏବଂ ଆଖି ଏବଂ ନାକ ସେଟ୍ କରିପାରିବେ । ତାପରେ ତୁମକୁ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଟ୍ୟାପ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ଯଦିଓ ଏହି ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ସମସ୍ତ ୟୁଜର୍ସମାନଙ୍କ ପାଇଁ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ, ସମସ୍ତ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଏହା ପହଞ୍ଚିବାକୁ କିଛି ସମୟ ଲାଗିପାରେ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.