fbpx
BSKY
BJD MC SKY
BJD MS SKY

ବର୍ଡ଼ର-ଗାଭାସ୍କର ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଅଧାରୁ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଅଧିନାୟକ, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି କାରଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ବର୍ଡ଼ର ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫି ମଧ୍ୟରେ ବଡ ଖବର ଆସିଛି। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଫେରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ଗସ୍ତ ଏକ ଦୁଃସ୍ବପ୍ନ ପ୍ରମାଣ ହୋଇଛି। ବର୍ଡ଼ର ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅପମାନଜନକ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ଫ୍ଲପ୍ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ମଧ୍ୟମ ସିରିଜରେ ଏକ ବଡ଼ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି।

ଦିଲ୍ଲୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟ ପରେ ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ନିଜ ଦେଶକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ ରୁ ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଇନ୍ଦୋରରେ ଖେଳାଯିବ। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ କମିନ୍ସ ଭାରତ ଫେରିବେ। ଯଦି ସେ ଫେରି ନ ଆସନ୍ତି, ତେବେ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ କରାଯାଇପାରେ। ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରି ନଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମାତ୍ର ୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀ ଟେଷ୍ଟରେ ଦଳ ପାଇଁ ସେ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ୩୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଦଳ ପାଇଁ ଏକମାତ୍ର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଭାବେ ଖେଳୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଚତୁର୍ଥ ଇନିଂସରେ ସେ ବୋଲିଂ କରି ନଥିଲେ।

ପୂର୍ବରୁ କୋଭିଡ ଭାଇରସ ସମ୍ପର୍କ ଆସିବା ହେତୁ ଆଡିଲେଡରେ ୨୦୨୧-୨୨ ଆଶେସ୍ ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟକୁ କମିନ୍ସ ମିସ୍ କରିଥିଲେ। ସେହିଭଳି ଆଘାତ ଯୋଗୁଁ ସେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଆଡିଲେଡରେ ଗତ ବର୍ଷର ଦିନିକିଆ ଟେଷ୍ଟରୁ ମଧ୍ୟ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏବେ କମିନ୍ସ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ ଏବଂ ଜୋଶ ହାଜଲେଉଡ୍ କିମ୍ବା ସ୍କଟ୍ ବୋଲାଣ୍ଡ ଏବଂ ଲାନ୍ସ ମୋରିସ୍ ଇନ୍ଦୋରରେ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ କଭର ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବାବେଳେ ଦଳରେ ଅଛନ୍ତି। ଆଙ୍ଗୁଠି ଭାଙ୍ଗିଯିବା କାରଣରୁ ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ମିସ କରିବା ପରେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

ତେବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ ପରେ କମିନ୍ସ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସ୍କ୍ୱାଡ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏହି ସିରିଜକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ବିକଳ୍ପକୁ ଆକଳନ କରୁଛି। କମିନ୍ସନ୍କ ପରି କାନ୍ଧରେ ହେୟାର ଲାଇନ୍ ଫାଟିଯିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଟେଷ୍ଟରୁ ବାହାର କରାଯିବା ପରେ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର ଦଳରୁ ଦୂରରେ ରହିଛନ୍ତି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.