fbpx
BSKY SKY
BSKY SKY

ସରକାରୀ ବାବୁଙ୍କଠାରୁ ଅଧିକ ଦରମା ପାଆନ୍ତି ଅମ୍ବାନୀ ଘରର ଚାକର, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ହୁଏ ସିଲେକ୍ସନ?

BSKY

ଧନୀ ଲିଷ୍ଟର ଶୀର୍ଷରେ ଥିବା ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ହେଉଛି ଦକ୍ଷିଣ ମୁମ୍ବାଇର ସବୁଠାରୁ ଦାମି ଘର ଆଣ୍ଟିଲିଆର ମାଲିକ । ଏହି ଘରର ଦାମ୍ ୧ ମିଲିୟନ ଆମେରିକୀୟ ଡଲାରଠାରୁ ବି ଅଧିକ ହେବ । ଏହି ଘରେ ୨୭ଟି ରୁମ୍ ଥିବା ବେଳେ ଏଠି ୬୦୦ ଲୋକ କାମ କରୁଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ସିଲେକ୍ସନ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ପ୍ରକ୍ରିୟା ରହିଛି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେମାନଙ୍କୁ କେତେ ମିଳୁଛି ଦରମା..

ତେବେ ୨୭ଟି ରୁମର ଯତ୍ନ ନେବା ପାଇଁ ମାସକୁ ୧୫,୦୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥାଏ । ଏଠାରେ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଆରପିଏଫଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଉଛି । ଶହେରୁ ଅଧିକ ଗାଡି ପାର୍କିଂରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ୭ ମହଲାରେ ଗ୍ୟାରେଜ ରହିଛି । ଏହା ସହ ହୋମ୍ ଥିଏଟର ସହ ହେଲିକାପ୍ଟର ଅବତରଣ ପାଇଁ ୩ଟି ହେଲିପ୍ୟାଡ ଓ ସୁଇମିଂ ପୁଲ ରହିଛି । ଏଠାରେ ସେବକ ସିଲେକ୍ସନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ କବରକାଗଜରେ ଆଡ୍ ଦେବା ପରେ ଆଗ୍ରହୀ ଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ପାଇଁ ଡକାଯାଏ । ପରେ ସେମାନଙ୍କର ଏକ ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଥାଏ , ଯେଉଁଥିରେ ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନ ଓ ହୋଟେଲ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସହ ଜଡିତ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଏ ।

ଏହି ପରିକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଣ୍ଟିଲିଆରେ କାମ କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ମିଳେ । ପ୍ରଥମେ ୬୦୦ ଲୋକଙ୍କୁ ମାସିକ ୬,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଉଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କୁ ଅତି କମରେ ମାସକୁ ୨,୦୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା ମିଳୁଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ଦରମା ସହିତ ସୁରକ୍ଷା ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବୀମା ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.