fbpx
BSKY SKY
BSKY SKY

ଟ୍ରେନରେ ବଢିଲା ଖାଦ୍ୟ ଦର, ଚେକ କରନ୍ତୁ ରେଟ୍ ଲିଷ୍ଟ

BSKY

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ଏକ ବଡ଼ ଝଟକା ପାଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଟ୍ରେନରେ ଖାଦ୍ୟ ଅର୍ଡ଼ର କରୁଥିବେ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ ।ରେଳ ଖାଦ୍ୟର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକମାନେ ରେଳବାଇରେ ମହଙ୍ଗା ଖାଦ୍ୟ (ଭାରତୀୟ ରେଳ ଖାଦ୍ୟ ମୂଲ୍ୟ ତାଲିକା) ଖାଇବାକୁ ପାଇବେ । ରେଳବାଇ ଚାଟରେ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି।

ଆଇଆରସିଟିସି କହିଛି ଯେ, ଖାଦ୍ୟ ତାଲିକାରେ ଆହୁରି ଅନେକ ଜିନିଷ ଯୋଗ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ସେଥିପାଇଁ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୂଲ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି କିନ୍ତୁ ଏତେ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇନାହିଁ ଯେ ଜଣେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଖାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ । ଟ୍ରେନର ପାନ୍ଟ୍ରି କାରରେ ମିଳୁଥିବା ସାଧାରଣ ଖାଦ୍ୟ ମୂଲ୍ୟରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ।

ଆଇଆରସିଟିସି ପୁଣି କହିଛି ଯେ, ଖାଦ୍ୟ ତାଲିକାରେ ଆହୁରି ଅନେକ ଆଇଟମ୍ ଯୋଡା ଯାଇଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି । ଟ୍ରେନର ଖାଦ୍ୟ ମେନୁରେ ଅନେକ ଆଇଟମ୍ ଅଛି ସେଠି ମଧ୍ୟରୁ ରୋଟି, ଦୋସା, ଡାଲି, ଗୁଲାବ ଜାମୁନ୍ ଏବଂ ସ୍ୟାଣ୍ଡୱିଚ୍ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଆଇଆରସିଟିସି କହିଛି। ପାନ୍ଟ୍ରି କାରରେ ଉପଲବ୍ଧ ସାଧାରଣ ଖାଦ୍ୟ ମୂଲ୍ୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ।

– ରୁଟି – ୩ ରୁ ୧୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି ।
– ସାଣ୍ଡୱିଚ୍ – ୧୫ ରୁ ୨୫ ଟଙ୍କା ।
– ମସାଲା ଦୋସା – ୪୦ ରୁ ୫୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି ।
– ବ୍ରେଡ୍ ପାକୋଡା – ୧୦ ରୁ ୧୫ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି ।
– ଆଲୁ ବରା – ଏହା ୭ ଟଙ୍କାରୁ ୧୦ ଟଙ୍କାରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.