fbpx
BSKY
BJD MS SKY
BJD YOUTH SKY

VVIP ପ୍ରଥା ସରିଲା ଏଣିକି ନିଜର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲେ ନିଜେ ସେବାୟତଙ୍କୁ ଡ଼ାକିବ, ଘଣ୍ଟି ବଜେଇବା ଉପରେ ଲାଗିଲା ରୋକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିଭିନ୍ନ ସ୍ତରରେ ଭିଭିଆଇପି ସଂସ୍କୃତିକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ବୈଷ୍ଣବ ତାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅଫିସରୁ ଡାକିବାକୁ ଥିବା ଘଣ୍ଟି ହଟାଇବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେବାୟତଙ୍କୁ ଡାକିବା ପାଇଁ ଘଣ୍ଟି ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ବରଂ ଅଧିକାରୀମାନେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ସେବକଙ୍କୁ ଡାକିବା ଉଚିତ୍।

ଏକ ଇଂରାଜୀ ଖବରକାଗଜ ଅନୁଯାୟୀ, ଆଦେଶର ସଠିକ୍ ଅନୁପାଳନ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜେ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ଘଣ୍ଟି କାଢିଛନ୍ତି। ଯଦି ଉତ୍ସଗୁଡିକ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସେବକଙ୍କୁ ଡାକିବାକୁ, କର୍ମଚାରୀ ନିଜେ ବାହାରକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ଡାକିବାକୁ ପଡିବ। ବୈଷ୍ଣବଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟ ସମାନ ସମ୍ମାନ ପାଇବେ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, VVIP ସଂସ୍କୃତିକୁ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ଏହା ସହିତ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କର୍ମଚାରୀ ନିଜର ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମ୍ଭାବନା ସହିତ ରେଳ ଚଳାଚଳ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଯେତେବେଳେ VVIP ସଂସ୍କୃତି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରଦ୍ଦ ହୋଇଯାଏ ସେତେବେଳେ ଏହା ସମ୍ଭବ ହେବ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର କାର୍ଯ୍ୟ ସଂସ୍କୃତି ବଦଳାଇବା ଏବଂ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତମ କଥାବାର୍ତ୍ତା ପାଇଁ ଅନେକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ରେଳମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କଲ୍ ଘଣ୍ଟିରୁ ମୁକ୍ତ ହେବ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.