fbpx
BJD SKY
BJD SKY

କୁବେରେଶ୍ୱର ଧାମରେ ୩ ବର୍ଷ ଶିଶୁ ସମେତ ୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବନ୍ଦ ହେଲା ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ବଣ୍ଟନ

BJD

ସେହୋର: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ସେହୋର ଜିଲ୍ଲାର କୁବେରେଶ୍ୱର ଧାମରେ ​​କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ଆସୁଛି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମଙ୍ଗଲା ବାଇଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଗୁରୁବାର ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଉ ଦୁଇଟି ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଜଣ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ତିନୋଟି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ଅନେକ ଲୋକ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟ ତଥା ପ୍ରିୟଜନଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ବଣ୍ଟାଯିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ରୁଦ୍ରକ ମହୋତ୍ସବରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଏବଂ ଷ୍ଟାମ୍ପଡେ ଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ଜଣେ ୫୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା ଏବଂ ତିନି ବର୍ଷର ଶିଶୁ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଜଲଗାଓଁର ବିବେକ ବିନୋଦ ଭଟ୍ଟ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ଦୁଇ ପୁଅଙ୍କ ସହ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପଣ୍ଡିତ ପ୍ରଦୀପ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ରୁଦ୍ରକ ମହୋତ୍ସବକୁ ଆସିଥିଲେ।ଭଟ୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୩ ବର୍ଷର ପୁଅ ଆମୋଗ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଟିକିଏ ଖରାପ ଥିଲା। ଯେହେତୁ ଯାନବାହାନର ସୁବିଧା ନଥିଲା, ଆମେ ପାଦରେ ଆସିଥିଲୁ । ବାଟରେ ଶିଶୁର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇଗଲା। ତାଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା, ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଡାକ୍ତରମାନେ ଶିଶୁଟିକୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।

ଆୟୋଜକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ମାଗଣାରେ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଉଥିଲା, ଏହି କାରଣରୁ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ୧୬ ରୁ ୨୨ ଫେବୃଆରୀ ମଧ୍ୟରେ କାହାଣୀକାର ପ୍ରଦିପ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସେହୋର ଜିଲ୍ଲାର କୁବେରେଶ୍ୱର ଧାମଙ୍କୁ ଭିଡ଼ ଜମାଇଥିଲେ। କୁବେରେଶ୍ୱର ଧାମରେ ​​ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନ ଥିବାରୁ ଭକ୍ତମାନେ ଖୋଲା ଆକାଶ, କ୍ଷେତ, ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଏବଂ ଏପରିକି ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ କ୍ୟାମ୍ପ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ। ଯଦିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭିଡ଼ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.