ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କୋଷ୍ଟଗାର୍ଡରେ ବାହାରିଲା ନିଯୁକ୍ତିର ସୁଯୋଗ, ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଆବେଦନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କୋଷ୍ଟଗାର୍ଡରେ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ପଦ ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ joinindiancoastguard.cdac.in ରେ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କୋଷ୍ଟଗାର୍ଡର ଅଫିସିଆଲ୍ ସାଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଅନଲାଇନରେ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ୯ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୨୩ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି ।

ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ଡ୍ରାଇଭ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ – ଜେନେରାଲ୍ ଡ୍ୟୁଟି, ବାଣିଜ୍ୟିକ ପାଇଲଟ୍ ଲାଇସେନ୍ସ (CPL-SSA), ବୈଷୟିକ (ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଆଣ୍ଡ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକାଲ୍ / ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ) ଏବଂ ଆଇସି ୦୧/୨୦୨୪ ବ୍ୟାଚ୍ ର ୭୧ ଟି ପଦ ପୂରଣ ହେବ।

କିଭଳି କରିବେ ଆବେଦନ:

-ମୂଳପୃଷ୍ଠାରେ ଉପଲବ୍ଧ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକ ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଲିଙ୍କରେ joinindiancoastguard.cdac.in କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ।
-ନିଜକୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ପୂରଣ କର ।
-ଆବଶ୍ୟକ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ଅପଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଦେୟ ଦିଅନ୍ତୁ ।
-ଏହାପରେ ଦାଖଲ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ।
-ନିଶ୍ଚିତକରଣ ପୃଷ୍ଠା ଡାଉନଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଆବଶ୍ୟକତା ପାଇଁ ଏହାର ଏକ ହାର୍ଡ କପି ରଖନ୍ତୁ ।

ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ନେଟ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ବ୍ୟବହାର କରି କିମ୍ବା ଭିସା / ମାଷ୍ଟର / ମାଏଷ୍ଟ୍ରୋ / ରୁପେ / କ୍ରେଡିଟ୍ / ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ / ୟୁପିଆଇ / – ବ୍ୟବହାର କରି ଅନ୍ଲାଇନ୍ ମୋଡ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ୨୫୦ଟଙ୍କା ଦେୟ ଦେଇ ପାରିବେ ।
ଏସସି / ଏସଟି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ।
ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ଶାରୀରିକ ଯାଞ୍ଚ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ହାଜର ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

ଜରୁରୀ ସୂଚନା:ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଠିକ୍ ହେବା ଉଚିତ୍ । ଶରୀରର ଯେକୌଣସି ଅଙ୍ଗରେ ଟାଟୁ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଯୋଗ୍ୟ ହେବେ। ତେବେ ଆଦିବାସୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଏହି ନିୟମରୁ ମୁକ୍ତ କରାଯିବ। ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ବିବରଣୀ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.