ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ କମ୍ପାନୀରେ ନିବେଶ ସୁଯୋଗ, ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟରେ ଏତିକି କୋଟି ଟଙ୍କାର ସେୟାର ବିକ୍ରି କରିବ କମ୍ପାନୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଯଦି ଆପଣ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଫ୍ୟାନ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ହୃଦୟରୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର। ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବିନିଯୋଗ ହୋଇଥିବା ଗୋ ଡିଜିଟ ଜେନେରାଲ ଇନସୁରାନ୍ସ କମ୍ପାନୀକୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଷ୍ଟକ୍ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ BSE ଏବଂ NSE ରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିବାକୁ IRDAI ଅନୁମୋଦନ ଦେଇଛି। ତେବେ SEBI ର ଅନୁମତି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିନାହିଁ। ଏହି ଆଇପିଓର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୧୨୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ। ଆଇପିଓରୁ ମିଳୁଥିବା ଅର୍ଥ କମ୍ପାନୀର ପୁଞ୍ଜି ଆଧାର ବୃଦ୍ଧି ଏବଂ ସଲଭେନ୍ସି ସ୍ତର ତଥା ସାଧାରଣ କର୍ପୋରେଟ୍ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହେବ।

ଗୋ ଡିଜିଟ୍ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨୨ ରେ ପୁଞ୍ଜି ବଜାର ନିୟନ୍ତ୍ରକ SEBI ରେ ପ୍ରାଥମିକ IPO ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ଦାଖଲ କରିଥିଲା। ରେଡ୍ ହେରିଙ୍ଗ୍ ପ୍ରୋସପେକ୍ଟସ୍ (DRHP) ର ଡ୍ରାଫ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗୋ ଡିଜିଟ୍ ଜେନେରାଲ୍ ଇନସୁରାନ୍ସ ଲିମିଟେଡ୍ ୧୨୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଇକ୍ୱିଟି ସେୟାର ଏବଂ ୧୦,୯୪,୩୪,୭୮୩ ଇକ୍ୱିଟି ସେୟାରର ବିକ୍ରୟ (OFS) କୁ ନେଇ ଏକ ଆଇପିଓ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି।

ଗୋ ଡିଜିଟ୍ ଇନଫୋର୍କ୍ସ ସର୍ଭିସେସ୍ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ୍ ବିକ୍ରୟ ଅଫର ଅନ୍ତର୍ଗତ ୧୦,୯୪,୩୪,୭୮୩ ଇକ୍ୱିଟି ସେୟାର ବିକ୍ରି କରିବ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, କମ୍ପାନୀ 250 କୋଟି ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇକ୍ୱିଟି ସେୟାରର ପ୍ରି-ଆଇପିଓ ପ୍ଲେସମେଣ୍ଟକୁ ବିଚାର କରିପାରିବ। ଯଦି ଏହିପରି ପ୍ଲେସମେଣ୍ଟ ସମାପ୍ତ ହୁଏ, ତାଜା ପ୍ରସଙ୍ଗର ଆକାର ହ୍ରାସ ପାଇବ।

ଗୋ ଡିଜିଟ୍ ଅନ୍ୟ ବୀମା ଉତ୍ପାଦ ବ୍ୟତୀତ ଭ୍ରମଣ ବୀମା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବୀମା, ମୋଟର ବୀମା, ସମ୍ପତ୍ତି ବୀମା, ଦାୟିତ୍ୱ ବୀମା ଏବଂ ସାମୁଦ୍ରିକ ବୀମା ପ୍ରଦାନ କରେ। କମ୍ପାନୀ ହେଉଛି ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଅଣ-ଜୀବନ ବୀମା କମ୍ପାନୀ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଯାହାକି କ୍ଲାଉଡ୍ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ ଏବଂ ଏକାଧିକ ଚ୍ୟାନେଲ ସହଭାଗୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ପ୍ରୋଗ୍ରାମିଂ ଇଣ୍ଟରଫେସ୍ (API) ଏକୀକରଣକୁ ବିକଶିତ କରିଛି। ଆଇପିଓ କାଗଜପତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଗୋ ଡିଜିଟ ଜେନେରାଲ ଇନସୁରାନ୍ସରେ ନିବେଶକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କ୍ରିକେଟର ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା ଅଛନ୍ତି।

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.