fbpx
BSKY SKY
BSKY SKY

୧୨ ବର୍ଷ ପରେ ଫେରିବେ ଅଜୟଙ୍କ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ, ଜୁହି ଚାୱଲା-ହେମା ମାଲିନିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ, ୫୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି ଗ୍ଲାମରସ୍

BSKY

ଭୁବନେଶ୍ୱର : କୁହାଯାଏ ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଭିନେତା ଓ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କର ନିଜର ଏକ ପିରିଏଡ୍ ବା ସମୟ ଥାଏ । ଅଜୟ ଦେବଗାନଙ୍କ ସହ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମଧୁ ଶାହାଙ୍କୁ ମନେ ଅଛି କି? ହଁ, ସେହି ମଧୁ ଶାହା ଯିଏ ଫିଲ୍ମ ‘ଫୁଲ ଅର କାଣ୍ଟେ’ (୧୯୯୧) ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । କପାଳରେ ଏକ ବଡ ବିନ୍ଦୁ, ଓଠରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ହସ ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରେକ୍ଡ୍ କେଶ । ମଧୁ ଶାହା ନିଜର ଇନୋସେଣ୍ଟ ଏବଂ ଟ୍ରାଡିସନାଲ ଲୁକ୍ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା । କିନ୍ତୁ ହଠାତ୍ ସିନେମା ଜଗତରୁ କୁଆଡେ ହଜିଗଲେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୨ ବର୍ଷ ପରେ, ସେ ପୁଣି ବଡ ପରଦାକୁ ଫେରୁଛନ୍ତି । ଫିଲ୍ମର ନାମ ହେଉଛି ‘କମ୍ ଅନ୍‌’ । ଫିଲ୍ମର ଟିଜର ରିଲିଜ୍ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ଅଭିନୟର କିଛିୁ ଝଲକ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ ମଧୁ ଶାହା ସେହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ତାମିଲ, ତେଲୁଗୁ ଏବଂ ମାଲାୟାଲମ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିଥିଲେ ।

ଟିଭି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବଡ ପରଦା ଭଳି ଦର୍ଶକ ତାଙ୍କୁ ସେତେଟା ଭଲପାିବା ଦେଇନଥିଲେ । ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୬, ୧୯୭୨ ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ମଧୁ ଶାହା ଯେଉଁ ବର୍ଷ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପାଦ ଦେବାବେଳେ ମାଲାୟାଲମ୍ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଏକ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ।

କିନ୍ତୁ ସେ ଅଟଳ ପଟ୍ଟାଲମଙ୍କ ସହ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ମୁଖ୍ୟ ହିରୋଇନ୍ ଭାବରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହା ପରେ, ୧୯୯୨ ମସିହାରେ, ମଧୁ ଶାହା ଫିଲ୍ମ ‘ରୋଜା’ରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଯାହା ପରେ ସେ ରାତାରାତି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହେଲେ । ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ମଧୁ ଶାହା ହେଉଛନ୍ତି ହେମା ମାଲିନିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ତଥା ଜୁହି ଚାୱଲାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଜୟ ମେହେଟ୍ଟାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ । ଉଭୟଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଘନିଷ୍ଠ ରହିଛି ।

ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି ଏହା ହିନ୍ଦୀ ସିନେମା ସହିତ ଆଞ୍ଚଳିକ ସିନେମା ସହିତ ଜଡିତ ଥିଲା, ତା’ପରେ ୨୦୧୧ ମସିହାରେ ଏହା ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଲଭ୍ ୟୁ … ଶ୍ରୀ। କାଲାକାର ରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.