ଆପଣଙ୍କ ନିକଟକୁ କେବିସିର ମେସେଜ ଆସୁଛି କି? ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ, ନଚେତ୍ ଖାଲି ହୋଇଯିବ ଆକାଉଣ୍ଟ

ଦେଶର ସବୁଠୁ ବଡ ରିଅଲିଟି ଟିଭି ଗେମ୍ ସୋ କୋନ୍ ବନେଗା କରୋଡପତି(କେବିସି) ର ୧୪ ତମ ସିଜନ୍ ଚାଲିଛି । ଏହି ସମୟରେ ଏହି ସୋ କୁ ନେଇ ଏକ ବଡ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଯାହାକି ବର୍ତ୍ତମାନ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ତେବେ ଏହି ଟିଭି ଗେମ୍ ସୋ ନାଁରେ ଏକ ଫୋନ ମେସେଜ ଆସୁଛି । ଏହାପରେ ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖାଲି ହୋଇଯାଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହିପରି ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ତେବେ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ହରିୟାଣାରେ ସମାନ ସ୍କାମ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟ କରାଯାଇଥିଲା। ଯାହାକୁ ନେଇ ସାଇବର ସେଲରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । ଏବେ ପୁଣି ଥରେ ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ଘୋଟାଲାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଜଣା ପଡିଛି । ଫଳରେ ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବା ସହ ସ୍କାମରକୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଏଥିସହିତ ଏହି ସାଇବର କ୍ରାଇମର ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚି ପାରି ନାହିଁ । ତେବେ ଏହି ପ୍ରକାର ଘୋଟାଲା କାହା ସହିତ ହୋଇପାରେ । ତେଣୁ ଆପଣମାନେ ଏଥିପ୍ରତି ସତର୍କ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ଏତତ୍ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଘୋଟାଲାରୁ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ କିଛି ଜିନିଷ ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ହେବ । ଯାହାଫଳରେ ଆପଣ ଏପରି ଘୋଟାଲାରୁ ବର୍ତ୍ତି ପାରିବେ । ଏହି ସ୍କାମରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଫଶାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ମେସେଜ ପଠାଯାଏ । ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଆପଣ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲଟେରୀ ଜିତିଛନ୍ତି ।

ଏହି ବାର୍ତ୍ତାରେ କେବିସିର ଏକ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ଅଛି ଯାହା ବାର୍ତ୍ତାକୁ ଅସଲି ପରି ଦେଖାଏ । ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ଜାଲରେ ପଡ଼ନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଲଟେରୀ ରାଶି ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଫି ନାମରେ କିଛି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ କୁହାଯାଏ ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଲୋଭରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦିଅନ୍ତି ।ଏହିପରି ଠକେଇରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ସାବଧାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ । ଯଦି ତୁମେ ଏପରି କୌଣସି ବାର୍ତ୍ତା ପାଇଥାଅ, ତେବେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଲୋଭିତ ହୁଅ ନାହିଁ । କୌଣସି ଅଜ୍ଞାତ ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ସୂଚନା କାହା ସହିତ ଅଂଶୀଦାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.