fbpx

Bigg Boss 16 Winner:କଲେଜର ମାଟି ମାଡି ନାହାନ୍ତି, ଅଳ୍ପ ବୟସରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାଡିଥିଲେ, ଜାଣନ୍ତୁ ‘ବିଗ୍ ବସ୍ ୧୬’ର ବିଜେତାଙ୍କ କାହାଣୀ

AAKASH

ମୁମ୍ବାଇ: ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରାପର୍ ଏମସି ଷ୍ଟାନ୍ ବିବାଦୀୟ ରିଆଲିଟି ସୋ ‘ବିଗ୍ ବସ୍ ୧୬’ ର ଟ୍ରଫି ଜିତିଛନ୍ତି । ତେବେ ତାଙ୍କ ଗୀତ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବହୁ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ବାସ୍ତବରେ ତାଙ୍କର ଜୀବନୀ କିପରି ଥିଲା, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା । ପୁଣେରେ ୩୦ ଅଗଷ୍ଟ ୧୯୯୯ ରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଆଲତାଫ ଶେଖ ଆକା ଏମସି ଷ୍ଟେନଙ୍କ ମା ଜଣେ ଘର ନିର୍ମାତା ଏବଂ ପିତା ଜଣେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଥିଲେ। ସେ ପୁଣେର ଏକ ଚଲରେ ରହୁଥିଲେ।ପିଲାଦିନରୁ ଏମସି ଷ୍ଟାନ୍ ଜଣେ ଗାୟକ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ।

ମାତ୍ର ୧୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ, ଏମସି ଷ୍ଟାନ୍ କାୱାଲି ଗାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।ଅଲତାଫ ଶେଖ କାୱାଲି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମନ ପାଠ ପଢା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ଗଲା । ସେ ପୁଣେର ଏକ ଘରୋଇ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପଢୁ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଅଧ୍ୟୟନ ଛାଡିଥିଲେ। ଅଲତାଫ ଶେଖର ଏମସି ଷ୍ଟେନ ହେବାର ଏକ କାହାଣୀ ମଧ୍ୟ ଅଛି । ଷ୍ଟାନ୍ ଆମେରିକୀୟ ରାପର୍ ଇଭିଏମ୍ ଙ୍କ ଜଣେ ବଡ଼ ପ୍ରଶଂସକ ଥିଲେ। ସେଥିପାଇଁ ସେ ଷ୍ଟାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ନାମରେ ରଖିଥିଲେ ।

କୱାଲିଙ୍କ ସହ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତୁ ଥିବା ଅଲତାଫ୍ ଆକା ଷ୍ଟାନ୍, ରାପ୍ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ନଥିଲେ । ତାଙ୍କର ବଡ ଭାଇ ହିଁ ତାଙ୍କୁ ରାପ୍ ଦୁନିଆ ସହିତ ପରିଚିତ କରାଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ରାପ୍ ଗୀତ ଗାଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଏମସି ଷ୍ଟାନ୍ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିଲେ । ପରେ, ରାପ୍ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ବଢିଗଲା ଏବଂ ସେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାଡିଥିଲେ । ଇଂରାଜୀ ରାପର୍ ଏମସି ଷ୍ଟାନ୍ ଇଂରାଜୀ କ୍ଲାସ୍ ନେବା ଆରମ୍ଭ କଲେ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେ ଗୀତଗୁଡ଼ିକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝିପାରିବେ । ଆଜି ଏମସି ଷ୍ଟାନ୍ ଦୁନିଆର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ରାପର୍ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ । ଆଉ ବିଗ୍ ବସ୍ ର ବିଜେତା ହେଇଛନ୍ତି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.