fbpx
BSKY
BJD MC SKY
BJD MS SKY

‘ସ୍ପେଶାଲ୍ ୨୬’ ଷ୍ଟାଇଲରେ ଲୁଟ୍, ନକଲି ଆଇଟି ଅଧିକାରୀ ବେଶେରେ କୋଟି କୋଟି ଲୁଟ୍ , ୯ ବର୍ଷ ପରେ ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ

ମୁମ୍ବାଇ: ଫ୍ଲିମରୁ ଅନୁପ୍ରାରିତ ହୋଇ ଅନେକ ଲୋକ ଅପରାଧ ଘଟାଉଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଡକାୟତି ମାମଲାରେ ମୁମ୍ବାଇ କୋର୍ଟ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ନକଲି ଆଇଟି ଅଧିକାରୀ ବେଶେରେ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ପଶି ଚଢଉ କରି ଲୁଟ୍ କରିଥିଲେ । କାରଣ ଆଇଟି ଅଧିକରୀଙ୍କ ନାମରେ ଲୋକ ଭୟବୀତ ହୋଇଯାଆନ୍ତି । ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇଛନ୍ତି ଏହି ଲୁଟେରାମାନେ । ଦୀର୍ଘ ୯ ବର୍ଷ ପରେ ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳିଛି ।

ଏଥିରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୬ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ତିନି ରୁ ୫ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ହୋଇଛି। ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ‘ସ୍ପେଶାଲ୍ ୨୬’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଷ୍ଟାଇଲରେ ଲୁଟ୍ ଏହି ହୋଇଥିଲେ। ନକଲି ଆଇଟି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବେଶରେ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢାଉ କରି କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ।

ଏକ ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୧୫ ରେ ୯ ଜଣ ଡକାୟତ ଆୟକର ଅଧିକାରୀ ଭାବରେ ଏକ କପଡା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ଚଡାଉ କରିଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ସେମାନେ ତାଙ୍କ ଘରେ ଥିବା ଅଳଙ୍କାର ଏବଂ ୧.୬୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ନେଇ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସ୍ପେଶାଲ ୨୬ ଦ୍ୱାରା ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ୬ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଭରତ ଭେଗଡା, ପଙ୍କଜ ଚୌହାନ, ୟୁନୁସ ଶେଖ, ବାଲାକ୍ରିଷ୍ଣନ ଆର୍ଗମ, କାଦର ଶେଖ ଏବଂ ନରସିଂହୋରା ବୋମା ୧୦ ବର୍ଷ କଠୋର କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଇଛି । ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଅପହରଣ କରିଥିବା ମାମଲା ଏମାନଙ୍କ ନାମରେ ଥିଲା ।

ଅନ୍ୟ ତିନି ଜଣ ଜଗଦୀଶ ମେୱାଡା, ସିଙ୍ଗଡିଆ ଏବଂ ପରଭେନବାନୋ ଶେଖଙ୍କୁ ଏହି ଡକାୟତି ପାଇଁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ୫ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଇଥିଲା।

ବ୍ୟବସାୟୀ ସର୍ଭାଇୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ମା ଏବଂ ତିନି ପିଲା ମଧ୍ୟ ଘରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଘରେ ପଶି କବାଟ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ସେ ଏକ ସ୍କ୍ରୁଡ୍ରାଇଭର ସାହାଯ୍ୟରେ ଆଲମାରୀ ଖୋଲି ଚାରିଟି ବ୍ୟାଗ ବାହାର କଲେ ଜ୍ଝ ଦୁଇଟି ବ୍ୟାଗରେ ନଗଦ ଏବଂ ଅଳଙ୍କାର ଥିଲା, ବାକି ଦୁଇଟିରେ ପୋଷାକ ଥିଲା ଜ୍ଝ ଏହା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସରଭାଇୟାଙ୍କୁ ଘରୁ ବାହାର କରି ସେଠାରେ ପାର୍କିଂ ହୋଇଥିବା କାରରେ ବସାଇଲା। ସେ ଘର ବାହାରେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ। ସମସ୍ତ ଡକାୟତ ଯୋଗେଶ୍ୱରୀର ଏକ ଚା ଦୋକାନରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲେ। ଚା ’ପିଇବା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସରଭାଇଙ୍କୁ ଘରକୁ ଯିବାକୁ କହିଥିଲେ। ସର୍ଭାଇୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏକ ଅଟୋରିକ୍ସରେ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଚାରକୋପ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚି ସେଠାରେ ଥିବା ଘଟଣା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.