fbpx
BJD SKY
BJD SKY

‘ମୋଗାମ୍ବୋ ଖୁସ୍ ହୁଆ’: ଶିବସେନା ହାତରୁ ଯିବା ପରେ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ କମେଣ୍ଟ ମାରିଲେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ

BJD

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଶିବସେନା ଦଳର ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରି ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ବିଜେପି ନେତା ତଥା କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ କହିଛନ୍ତି, ମୋଗାମ୍ବୋ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି। ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ କମେଣ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଧବ ଫିଲ୍ମ ‘ଶ୍ରୀ ଭାରତ’ରୁ ଏହି ଡାଇଲଗ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ। ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ନାମ ନ ନେଇ ଉଦ୍ଧବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତକାଲି ପୁଣେକୁ କେହି ଜଣେ ଆସିଥିଲେ, ସେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କେମିତି ଚାଲିଛି ବୋଲି ପଚାରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ କହିଥିଲେ, ଆଜି ବହୁତ ଭଲ ଦିନ କାରଣ ଶିବସେନାର ନାମ ଏବଂ ପ୍ରତୀକ ଆମ ସହ ଆସିଥିବା ଦାସମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ସେ (ଅମିତ ଶାହା) ବହୁତ ଭଲ କହିଛନ୍ତି, ମୋଗାମ୍ବୋ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି।

ଶାହାଙ୍କୁ କମେଣ୍ଟ ମାରିବା ପରେ ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହା ହେଉଛି ମୋଗମ୍ବୋ। ଯଦି ଆପଣ ଶ୍ରୀ ଭାରତ ଫିଲ୍ମକୁ ମନେ ରଖିଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ହିଁ ମୋଗମ୍ବୋ ଚାହୁଁଥିଲେ। ଦେଶରେ ଝଗଡ଼ା ହେବା ଉଚିତ୍। ଯଦି ଲୋକମାନେ ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡ଼ାରେ ଲିପ୍ତ ରୁହନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ ଶାସନ କରିବି। ଆଜି ତାହା ହେଉଛି। ଆଉ ଆଜିର ମୋଗମ୍ବୋସ୍ ଏହି ଅଟନ୍ତି।’ ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଯେଉଁମାନେ ଆମ ସହିତ ଅଛନ୍ତି ସେମାନେ ଆମର। ସେ ହିନ୍ଦୁ ହେଉ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କେହି, ଏଥିରେ କିଛି ମହତ୍ତ୍ୱ ନାହିଁ।’ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ଆପଣ ଆମ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଜଣେ ହିନ୍ଦୁ ଅଟନ୍ତି।

ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଉପରେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରହାର କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ଯେତେବେଳେ ୧୯୯୩ ସିରିଏଲ ବିସ୍ଫୋରଣ ସମୟରେ ଶିବ ସାଇନିକ୍ସ ମୁମ୍ବାଇକୁ ରକ୍ଷା କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ହିନ୍ଦୁତ୍ୱ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ କେଉଁଠାରେ ଥିଲେ? ବର୍ତ୍ତମାନ ଯେଉଁମାନେ ୫୬ ଇଞ୍ଚ ଛାତି ପାଇଁ ଗର୍ବ କରୁଛନ୍ତି, ସେହି ୫୬ ଇଞ୍ଚ ଛାତି କେଉଁଠାରେ ଥିଲା? ତାପରେ?’ ଠାକୁର ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ଏକଦା ଲୋକମାନେ ରାଲିରେ ମୋଦିଙ୍କ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧୁଥିଲେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପିଏମ ମୋଦୀ ମୋ ବାପା ବାଲାସାହେବ ଠାକରେଙ୍କ ମାସ୍କ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.