୪୨-୨୪ ବର୍ଷର ମାଆ-ପୁଅଙ୍କ ଯୋଡି କିଛି କରି ଦେଖାଇଲେ ଏମିତି, ଆପଣ ଜାଣିଲେ ମଧ୍ୟ ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

କେରଳ: ଏକା ସାଙ୍ଗରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଲେ ଆଉ ଏକା ସହିତ ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତୀର୍ଣ୍ଣ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆମେ ଏକା ସହିତ ପାଠ ପଢ଼ୁଥିଲୁ କିନ୍ତୁ କେବେ ଭାବି ନଥିଲୁ ଯେ ଏକା ସହିତ ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବୁ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି କେରଳର ବିବେକ ।
୪୨ବର୍ଷ ଏବଂ ୨୪ ବର୍ଷ ର ମାଆ ପୁଅ ଯୋଡି ପବ୍ଲିକ ସଭିର୍ସ କମିଶନ ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଏଏନଆଇକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଏହି ଯୋଡି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବାସ୍ତବରେ ସେମାନେ ଏହି କଥାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରି ପାରୁ ନାହାନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରିଛନ୍ତି ।

ଆମେ ଦୁଇଜଣ ଗୋଟିଏ କୋଚିଙ୍ଗ ସେଣ୍ଟେରକୁ ପାଠ ପଢ଼ିବାକୁ ଯାଉଥିଲୁ । ମୋ ମାଆ ମତେ ଏହି କୋଚିଙ୍ଗ ସେଣ୍ଟେରକୁ ପାଠ ପଢ଼ାଇବାକୁ ଆଣୁଥିଲେ । ଏବଂ ଏହାର ସମସ୍ତ ଆୟୋଜନ ମୋର ବାପା କରିଥିଲେ । ଆମକୁ ଏକାଠି ପାଠ ପଢ଼ିବା ପାଇଁ ଆମର ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ମାନେ ଆମକୁ ଖୁବ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ କରୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏକା ସହିତ ଏହି ପରୀକ୍ଷା ରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରିବୁ ବୋଲି କେବେ ଆଶା କରି ନଥିଲୁ ବୋଲି ବିନ୍ଦୁଙ୍କ ପୁଅ ବିବେକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣାଟି ହେଉଛି କେରଳର ମାଲପୁରମ ଅଞ୍ଚଳର ।
ସୂଚନାମୁତାବକ ବିନ୍ଦୁଙ୍କ ପୁଅ ୧୦ମ ଶ୍ରେଣୀ ରେ ପାଠ ପଢ଼ୁଥିବା ସମୟରେ ବିନ୍ଦୁ ତାଙ୍କର ପାଠ ପ୍ରତିଥିବା ଆଗ୍ରହକୁ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଯାଇ ପାଠ ପଢ଼ିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ପାଠ ପଢ଼ିବା ଆଗ୍ରହୀ ତାଙ୍କୁ କେରଳ ପିଏସସି ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ସହାୟକ ହେଲା ।

 

ବିନ୍ଦୁ ୩୮ ରାଙ୍କ ସହିତ ଲୋୟର ଡିଭିଜନାଲ କ୍ଲର୍କ (LDC) ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ୯୨ ରାଙ୍କ ଙ୍କ ସହ ଶେଷ ଗ୍ରେଡ୍ ସର୍ଭିସେସ୍(LGS) ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିଲେ। ତିନିଟି ଚେଷ୍ଟା ପରେ – ଦୁଇଟି LGS ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଏବଂ ଗୋଟିଏ LDC- ବିନ୍ଦୁ ଚତୁର୍ଥ ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେଇଛନ୍ତି ।ସେ ଗତ ୧୦ ବର୍ଷ ଏକ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଶିକ୍ଷାଦାନ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ, ପୁଅ ଏବଂ ତାଙ୍କ କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରର ପ୍ରଶିକ୍ଷକମାନେ ନିରନ୍ତର ପ୍ରେରଣା ଏବଂ ସମର୍ଥନ ଉତ୍ସ ଅଟନ୍ତି।

 

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜଣେ ପିଏସସି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ କଣ ହେବ ଉଚିତ ଏବଂ ଆଉ କଣ ନୁହେଁ ତାହାର ଏକ ପ୍ରକୃଷ୍ଟ ଉଦାହରଣ ହେଉଛନ୍ତି ସେ ନିଜେ । ଏହା ଦ୍ୱାରା , ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ନିରନ୍ତର ଅଧ୍ୟୟନ କରୁନାହାଁନ୍ତି।  ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖର ଛଅ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଅଧ୍ୟୟନ ଆରମ୍ଭ କଲେ। ଏହା ପରେ, ସେ ତିନି ବର୍ଷ ପରେ ନିମ୍ନ ରାଉଣ୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ଘୋଷଣା ହେବା ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଜମା ବିରତି ନେଇଥିଲେ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦୃଢ ନିଷ୍ଠା ଶେଷରେ କିପରି ଫଳପ୍ରଦ ହୁଏ ତାହାର ଏକ ପ୍ରକୃଷ୍ଟ ଉଦାହରଣ ସେ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଛନ୍ତି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.