fbpx
BJD SKY
BJD SKY

ମାତ୍ର ଏତିକି ଦିନରେ ଟଙ୍କା ହେଉଛି ଡବଲ, ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ୍ ଦମଦାର ସ୍କିମ; ୫ ଲକ୍ଷ ଦେଲେ ପାଇବେ ୧୦ ଲକ୍ଷ!

BJD

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ୍ ସ୍କିମ୍ ଏହାର ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ନୂତନ ସ୍କିମ୍ ଆଣିଥାଏ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଲୋକମାନେ ସହଜରେ ସେମାନଙ୍କ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିପାରିବେ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଡାକଘରର ଏକ ନୂତନ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ମାତ୍ର ୧୨୦ ଦିନରେ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ଦୁଇଗୁଣ କରିପାରିବେ । ଏହି ଯୋଜନାର ନାମ ହେଉଛି କିସାନ ବିକାଶ ପାତ୍ର ଯୋଜନା (କିସାନ ବିକାଶ ପାତ୍ର ଯୋଜନା) ଏବଂ ଏହି ଯୋଜନାରେ ଉପଲବ୍ଧ ସୁଧ ହାର ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ, ତୁମେ ତୁମର ଜମାରୁ ଦୁଇଗୁଣ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବ।

ଡାକ ବିଭାଗର ଏହି ଜବରଦସ୍ତ ଯୋଜନା କ’ଣ?
ଡାକଘର ଏକ ଜବରଦସ୍ତ ଯୋଜନା ଆସିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଟଙ୍କା ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହୋଇପାରିବ । ଏହି ଯୋଜନା ହେଉଛି କିଷାନ ବିକାଶ ପାତ୍ର ଯୋଜନା। ଏହି ଯୋଜନାରେ, କେବଳ ୧୨୩ ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ୧୨୦ ମାସରେ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହେବ । ଏଥିରେ ଆପଣ ୭.୨୦ ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁଧ ପାଇବେ। ଏହି ଯୋଜନାରେ ଆପଣ ଅତିକମରେ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ୭.୨ ପ୍ରତିଶତ ସୁଧ ମିଳିବ ଏବଂ ୧୨୦ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହେବ।

ଯୋଜନାରେ ଟଙ୍କା କିପରି ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହେବ:
ଯଦି ଆପଣ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ୧୨୦ମାସରେ ୭.୨ ପ୍ରତିଶତ ସୁଧ ପାଇବେ ଏବଂ ୧୨୦ମାସରେ ଆପଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହେବ । ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଯୋଗ କରି ଏହା ପରିପକ୍ୱତା ଉପରେ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ । ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଲାଭ ଦେବ।

ଖାତା କିପରି ଖୋଲିବେ:
ଏହି ଯୋଜନାରେ, ଆପଣ ୧୦ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିପାରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଡାକଘରକୁ ଯାଇ ଆବେଦନ ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ନଗଦ ଅର୍ଥ ବିନିଯୋଗ, ଚେକ୍ କିମ୍ବା ଡିମାଣ୍ଡ ଡ୍ରାଫ୍ଟରେ ଜମା କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ପରିଚୟ ପତ୍ର ପ୍ରୟୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଆବେଦନ କରିବା ପରେ ତୁରନ୍ତ କିସାନ୍ ବିକାଶ ପାତ୍ର ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଆପଣ ପାଇ ପାରିବେ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.