fbpx

Prag ର ବଡ଼ଘୋଷଣା:ଯେଉଁ ସଂସ୍ଥା ମହିଳାଙ୍କୁ ପିରିୟଡ଼ସ ଲିଭ ଦେବ ତାଙ୍କୁ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଯୋଗାଇବ ନିଃଶୁଳ୍କ ସେବା

AAKASH

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ଆମେ ସବୁଆଡେ ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣ କଥା କହୁଛନ୍ତି ତେବେ ଯଦି ମହିଳା ମାନଙ୍କ ହିତ ପାଇଁ କିଛି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଗଲା ତେବେ ଏହା ବହୁତ ଭଲ ଅଟେ। କମ୍ପାନୀ ଏବେ ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ବିଶେଷ କିଛି ଦେବାକୁ ଯାଉଛି। କମ୍ପାନୀ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଏପରି ଛୁଟି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ତାଙ୍କ କଠିନ ଦିନରେ ବିଶ୍ରାମ ନେଇ ପାରିବେ। ଯଦି ଦେଖାଯାଏ, ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ଦେଶ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଋତୁସ୍ରାବ ସମୟରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଦରମା ସହିତ ଛୁଟି ଦେବା ସପକ୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି । ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ୨୦୦୧ ରେ ମାସିକ ଦରମା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ୨୦୧୬ ରେ ଚୀନ୍ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପ୍ରତି ମାସରେ ଦୁଇ ଦିନ ଛୁଟି ନେବାକୁ ଅଧିକାର ଅନୁମୋଦନ କରିଥିଲା। ବ୍ରିଟେନ, ଜାପାନ, ତାଇୱାନ, ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ, ସ୍ପେନ୍ ଏବଂ ଜାମ୍ବିଆ ମଧ୍ୟ ଋତୁସ୍ରାବରୁ ପାଇଁ ଛୁଟି ପ୍ରଦାନ କରୁଛି ।

ସୂଚନାମୁତାବକ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଅବଧି ସମୟରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡେ। ଏସବୁ ସତ୍ତ୍ୱେ ମହିଳାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି। ଘରେ ରହୁଥିବା ମହିଳାମାନେ କୌଣସି ପ୍ରକାରରେ ବିଶ୍ରାମ ନିଅନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟରତ ମହିଳାମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ସମସ୍ୟା ଅଛି । ତେଣୁ ପ୍ରାଗ ନାମକ ଗୁରୁଗ୍ରାମ ଆଧାରିତ ସଂଗଠନ ଏହାର ପଞ୍ଚମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଅବସରରେ ଏକ ଚମତ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛି। ଏହା ସହିତ ମାସିକ ଛୁଟି ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ସଂସ୍ଥାମାନଙ୍କୁ ମାଗଣା PR ସେବା ଯୋଗାଇବାକୁ ସଂସ୍ଥା ଘୋଷଣା କରିଛି। ଏହାର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ।

ଯଦି ଦେଖାଯାଏ, ବର୍ତ୍ତମାନର ଯୁଗରେ, ବିହାର ଏପରି ଏକ ରାଜ୍ୟ ଯାହାକି ୧୯୯୨ ର ନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ମାସିକ ଋତୁସ୍ରାବ ଯନ୍ତ୍ରଣା ପାଇଁ ଛୁଟି ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.