ରେଳ ବିଭାଗରେ ୨୫୨୧ ଟି ପଦବୀ ପାଇଁ ବାହାରିଲା ନିଯୁକ୍ତିର ସୁଯୋଗ; ବିନା ପରୀକ୍ଷାରେ ନିଯୁକ୍ତି, ଦଶମ ପାସ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ ଆବେଦନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମୁଖ୍ୟତଃ ସବୁ ଯୁବା ଏବେ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇରେ ଚାକିରି ଖୋଜୁଥିବା ଯୁବକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ ଅଛି।  ଭାରତୀୟ ରେଳ ପଶ୍ଚିମ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରେଳବାଇ (WCR) ଅଧୀନରେ ଆପ୍ରେଣ୍ଟିସ୍ ପଦବୀରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଆବେଦନ ଆରମ୍ଭ ହେଇଛି । ଆଗ୍ରହୀ ଏବଂ ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଯେଉଁମାନେ ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ସେମାନେ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ wcr.indianrailways.gov.in ପରିଦର୍ଶନ କରି ଆବେଦନ କରିପାରିବେ ।

ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ଡିସେମ୍ବର ୧୭ ରହିଛି ।ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଏହି ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକ ପାଇଁ ସିଧାସଳଖ ଏହି ଲିଙ୍କ୍ ମାଧ୍ୟମରେ https://iroams.com/RRCJabalpur/application ଆବେଦନ କରିପାରିବେ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏହି ଲିଙ୍କ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରି ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ WCR ନିଯୁକ୍ତି ୨୦୨୨ ବିଜ୍ଞପ୍ତି PDF ମଧ୍ୟ ଦେଖିପାରିବେ । ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ମୋଟ ୨୫୨୧ ଟି ଖାଲି ପଦବୀ ପୂରଣ ହେବ ।

ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତାରିଖ :ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ତାରିଖ – ୧୮ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୨
ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ପାଇଁ ଶେଷ ତାରିଖ – ୧୭ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୨
ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକର ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା:୨୫୨୧

JBP ବିଭାଗ – ୮୮୪
BPL ବିଭାଗ – ୬୧୪
କୋଟା ଡିଭିଜନ – ୬୮୫
WRS କୋଟା – ୧୬୦
CRWS BPL-୧୫୮
HQ JBP- ୨୦

ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ମାନଦଣ୍ଡ : ସର୍ବନିମ୍ନ ୫୦% ମାର୍କ ଥିବା କୌଣସି ସ୍ୱୀକୃତିପ୍ରାପ୍ତ ବୋର୍ଡରୁ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା କିମ୍ବା ଏହାର ସମାନ ପରୀକ୍ଷା (୧୦ + ୨ ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରଣାଳୀ ଅଧୀନରେ) ପାସ୍ କରିଥିବା ଜରୁରୀ । ଏହା ସହିତ, NCVT / SCVT ଦ୍ୱାରା ଜାରି ଅଧିସୂଚିତ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ରେ ଏକ ଜାତୀୟ ବାଣିଜ୍ୟ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ରହିବା ଉଚିତ୍ |

ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ବୟସ ସୀମା :ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବୟସ ସୀମା ୧୫ ବର୍ଷରୁ ୨୪ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ହେବା ଉଚିତ୍ ।

ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଆବେଦନ ଶୁଳ୍କ:ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଆବେଦନ ଫି ଭାବରେ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ ।

ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା:
ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପ୍ରାପ୍ତ ହାରାହାରି ମାର୍କ କିମ୍ବା ଏହାର ସମାନ ପରୀକ୍ଷା ଏବଂ ITI / ବାଣିଜ୍ୟ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ଚୟନ କରାଯିବ ।
ରେଳ ବାଣିଜ୍ୟ-ଜ୍ଞାନ / ବିଭାଜନ-ଜ୍ଞାନ / ୟୁନିଟ୍-ଜ୍ଞାନ / ସମ୍ପ୍ରଦାୟ-ଜ୍ଞାନ ଯୋଗ୍ୟତା ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ ।
ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ହାଜର ହେବାକୁ ପଡିବ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.