fbpx
BSKY SKY
BSKY SKY

ପଞ୍ଚମ ଥର କ୍ଲବ୍ ବିଶ୍ୱକପ ଚାମ୍ପିୟନ ହେଲା ରିଅଲ ମାଡ୍ରିଡ, ୫-୩ ଗୋଲ୍‌ରେ ଅଲ ହିଲାଲ ପରାସ୍ତ

BSKY

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ: କ୍ଲବ୍ ବିଶ୍ୱକପ ଇତିହାସରେ ପଞ୍ଚମ ଥର ପାଇଁ ରିଅଲ ମାଡ୍ରିଡ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। ମରକ୍କୋରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ମୁକାବିଲାରେ ମାଡ୍ରିଡ୍ ଦଳ ସାଉଦି ଆରବର ଅଲ ହିଲାଲକୁ ୫-୩ ଗୋଲ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରି ଆଉ ଏକ ଟାଇଟଲ ଜିତିଛି। ଆନ୍ସଲୋଟିଙ୍କ ଦଳ ଆରମ୍ଭରୁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିଲା ଏବଂ ଖେଳର ୨୦ ମିନିଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ଭିନି ଜୁନିଅର୍ ଏବଂ ଭାଲଭର୍ଡେଙ୍କ ଦୁଇଟି ଗୋଲ୍ ଦେଇ ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅଗ୍ରଣୀ ଲାଭ କରିଥିଲା ।

ପରେ ଅଲ ହିଲାଲର ମାରେଗା ୨୬ ମିନିଟରେ ଗୋଟିଏ ଗୋଲ ଦେଇ ବ୍ୟବଧାନକୁ ହ୍ରାସ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ୫୪ ମିନିଟରେ ବେଞ୍ଜେମା ଏବଂ ୫୮ ମିନିଟରେ ଭାଲଭର୍ଡେଙ୍କ ଗୋଲ ପରେ ମାଡ୍ରିଡ ସପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚକୁ ଆଣିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପୁଣି କମବ୍ୟାକ୍ କରିଥିଲା ଅଲ ହିଲାଲ ଏବଂ ଖେଳର ୬୪ ତମ ମିନିଟରେ ଭିଟୋ ତାଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଗୋଲ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଭିନି ଜୁନିଅର ଖେଳର ୬୯ ତମ ମିନିଟରେ ଆଉ ଏକ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରି ସ୍କୋରକୁ ୫-୩ କରିଥିଲେ।

ରିଅଲ ମାଡ୍ରିଡ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା ଏବଂ ଦଳର ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଦଳକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ମାରେଗାଙ୍କ ଗୋଲ ଅଲ ହିଲାଲଙ୍କୁ ମ୍ୟାଚକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବ୍ରେକ୍ ପୂର୍ବରୁ ଅଧିକ ସ୍କୋର କରି ରିଅଲ ମାଡ୍ରିଡର ଖେଳାଳିମାନେ ଶୀଘ୍ର ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ତାଙ୍କ ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ନେଇଥିଲେ। ଖେଳର ୪୧ ତମ ମିନିଟରେ ଭାଲଭର୍ଡେଙ୍କ ଏକ କ୍ରସ୍ ସଟ୍ ବେଞ୍ଜେମା ଦ୍ୱାରା ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ମିସ୍ ହୋଇଥିଲା।

ଖେଳ ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ମାଡ୍ରିଡ ପୁଣି ଥରେ ମ୍ୟାଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲା। ବ୍ରେକ୍ ପରେ ଚାରି ମିନିଟରେ ଦଳ ଦୁଇଟି ଗୋଲ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ଭିନି ଜୁନିଅର୍ ବେଞ୍ଜେମାଙ୍କ ଠାରୁ ଏକ ଚମତ୍କାର ପାସ୍ ପାଇଥିଲେ, ଏବଂ ପୁନର୍ବାର ବଲ୍ ବେଞ୍ଜେମାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସିଥିଲା, ଯିଏ ଖେଳର ୫୪ ମିନିଟରେ ଗୋଲ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ଏହା ପରେ ଭାଲଭର୍ଡେ ଭିନି ଜୁନିଅର ଖେଳର ୬୯ ତମ ମିନିଟରେ ଆଉ ଏକ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ତେବେ ଏହାର ଦଶ ମିନିଟ୍ ପରେ ଭିଟୋ ସ୍କୋର ହିଲାଲ ପାଇଁ ସ୍କୋର କରି ସ୍କୋର କେବେଲ ୫-୩ କୁ ନେଇ ଆସିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ରିଅଲ ମାଡ୍ରିଡ୍ର ବିଜୟକୁ ରୋକି ପାରି ନଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ପୁଣି ଥରେ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହୋଇଥିଲେ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.