fbpx
BSKY
BJD MC SKY
BJD MS SKY

ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ଶିବ ସୁନ୍ଦର ଦାସ ହୋଇପାରନ୍ତି BCCI ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା!, ଷ୍ଟିଙ୍ଗ ବିବାଦ ପରେ ପଦ ଛାଡିଛନ୍ତି ଚେତନ ଶର୍ମା

ଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଅପରେସନ୍ ବିବାଦ ପରେ ପୂର୍ବତନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ତଥା ବିସିସିଆଇ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଚେତନ ଶର୍ମା ଶେଷରେ ତାଙ୍କ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏବେ ଚୟନ କମିଟିରେ ଚାରିଜଣ ସଦସ୍ୟ ଥିବା ବେଳେ ଶିବ ସୁନ୍ଦର ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଅନୁଭବୀ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି। ଏହି ଆଧାରରେ ତାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଦାୟିତ୍ୱ ମିଳିପାରେ। କିନ୍ତୁ ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ସୂଚନା ଦେଇନାହିଁ। ଜାନୁଆରୀ ୭, ୨୦୨୩ ରେ ବିସିସିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଗଠିତ ନୂତନ ଚୟନ କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ମାତ୍ର ୪୦ ଦିନ ପରେ ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିଗଲା ଏବଂ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଚୟନ କମିଟିରେ ତାଙ୍କୁ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଭାବରେ ସାମିଲ କରାଯିବା ପରେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ବିବାଦରେ ସମାପ୍ତ ହେଲା।

ପୂର୍ବତନ ଓପନର୍ ଶିବସୁନ୍ଦର ଦାସ, ସାଲିଲ ଅଙ୍କୋଲା, ସୁବ୍ରୋତ ବାନାର୍ଜୀ ଏବଂ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶରଦଙ୍କୁ ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ବିସିସିଆଇର ନୂତନ ବରିଷ୍ଠ ଚୟନ କମିଟିରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବହୁ ଅଭିଜ୍ଞ ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ଚୟନ କମିଟିର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସବୁଠୁ ଅଭିଜ୍ଞ ଶିବ ସୁନ୍ଦର ଦାସଙ୍କ ହାତରେ ଆସିବ। ଶିବସୁନ୍ଦର ଭାରତ ପାଇଁ ୨୩ ଟି ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ୪ ଟି ଦିନିକିଆ ଖେଳିବାର ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଛି।

ଶିବସୁନ୍ଦରଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଚୟନ କମିଟିରେ ସାଲିଲ ଆଙ୍କୋଲା (୧ ଟେଷ୍ଟ, ୨୦ ଟି ଦିନିକିଆ), ସୁବ୍ରତ ବାନାର୍ଜୀ (୧ ଟେଷ୍ଟ, ୬ ଟି ଦିନିକିଆ), ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶରଦ (୧୩୯ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ମ୍ୟାଚ୍) ଦାସଙ୍କ ତୁଳନାରେ କମ୍ ଅଭିଜ୍ଞତା ରହିଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପାଞ୍ଚରୁ ଚାରିଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଚୟନ କମିଟି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ କଷ୍ଟଦାୟକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦଳ ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ତେବେ ଏହି ଆକଳନ ଭୁଲ ହୋଇପାରେ, କାରଣ ଚେତନ ଶର୍ମାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ତାଙ୍କ ବଦଳରେ ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳରୁ ଜଣେ ପ୍ରତିନିଧି ମଧ୍ୟ ଆସିବେ। ସେ ସମୟରେ ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନରେ ରଖାଯିବ ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଯଦି ଶିବ ସୁନ୍ଦର ଦାସ ଚୟନ କମିଟିର ମୁଖିଆ ହୁଅନ୍ତି, ଏହା ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ଗର୍ବର ବିଷୟ ହେବ ନିହାତି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.