fbpx

କଂଗ୍ରେସରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଏସଡିଏମ ଚାକିରିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ , କିନ୍ତୁ ଦଳରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟିକେଟ୍ ମିଳିନାହିଁ

AAKASH

ଭୋପାଳ: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ନିର୍ବାଚନ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି। ଦଳମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଡେପୁଟି କଲେକ୍ଟର ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ନିଶା ବଙ୍ଗ୍ରେ ପୁଣି ଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ସେ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟିରୁ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପାଇବା ପରେ ଚାକିରିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସରକାର ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଏହି ଇସ୍ତଫା ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ କୋର୍ଟରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ, ଏହା ପରେ ସରକାର ଏହି ଇସ୍ତଫା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳକୁ ବହୁତ ଡେରି ହୋଇଯାଇଥିଲା |

ନିଶା ବେତୁଲ ଜିଲ୍ଲାର ଆମଲା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଘୋଷଣା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ନିଶା ବଙ୍ଗ୍ରେ ଡେପୁଟି କଲେକ୍ଟର ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଛତ୍ରପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଲୁଭ କୁଶ ନାଗରରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା, ସେ ଆମଲା ଠାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ତାଙ୍କୁ ଏଠାରୁ ଫିଲ୍ଡିଂ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଗ୍ରହଣ ହେବା ବେଳକୁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଆମଲା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୂର୍ବତନ ଡେପୁଟି କଲେକ୍ଟର ନିଶା ବଙ୍ଗ୍ରେଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଘର କିମ୍ବା ଘାଟ ଭଳି ହୋଇଛି ।

ନିଶା ତାଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସମ୍ପର୍କରେ କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି କମଲ ନାଥଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିଛନ୍ତି। ପାର୍ଟି ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ନିଶାଙ୍କ ମାମଲା ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଲ୍ଲୀର ହାଇ କମାଣ୍ଡଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ , କାରଣ ପାର୍ଟିରେ ସମସ୍ତ ଟିକେଟ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଉଛି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଶା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇସ୍ତଫା ଗ୍ରହଣ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋତେ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ କମଲ ନାଥ ତାଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ,ସେ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ କାରଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯେଉଁଠି ପ୍ରାର୍ଥୀ ବଦଳିଛନ୍ତି, କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକମାଣ୍ଡ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.