DRDOରେ ୧୯୦୧ ପଦ ପାଇଁ କାଲି ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ: ଏପରି କରନ୍ତୁ ଆବେଦନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏବଂ ବିକାଶ ସଂଗଠନ (DRDO) ପକ୍ଷରୁ ସିନିୟର ବୈଷୟିକ ସହାୟକ ସମେତ ଅନେକ ପଦବୀକୁ ନେଇ ଜାରି ହୋଇଥିବା ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା କାଲି ଅର୍ଥାତ୍ ୨୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୨ରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ । ଏହି ଖାଲି ପଦବୀ ମାଧ୍ୟମରେ ମୋଟ ୧୯୦୯ଟି ପଦବୀ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି କରାଯିବ । ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଡିଆରଡିଓର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟକୁ ଯାଇ ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇପାରିବେ। ତେବେ ଏହି ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକ ପାଇଁ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୩ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ୨୩ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ।

ନିଯୁକ୍ତି ହେବାକୁ ଥିବା ପଦବୀ ବିବରଣୀ :-
ସିନିୟର ଟେକ୍ନିକାଲ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଏବଂ ଟେକ୍ନିସିଆନ ପଦ ପାଇଁ ‘ଡିଆରଡିଓ’ର ସେଣ୍ଟର ଫର ପର୍ସନାଲ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ (CEPTAM) ୧୯୦୦ ରୁ ଅଧିକ ପଦବୀ ଖାଲି ରହିଛି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ସିନିୟର ବୈଷୟିକ ସହାୟକ-ବି ପଦବୀ ପାଇଁ ୧୦୭୫ ଟି ପଦବୀ ଖାଲି ପଡିଛି। ଏଥିସହିତ ଟେକ୍ନିସିଆନ-ଏ ପଦବୀ ପାଇଁ ୮୨୬ ଟି ପଦବୀ ବାହାରିଛି।

ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା :-
ସିନିୟର ବୈଷୟିକ ସହାୟକ-ବି ଏବଂ ଟେକ୍ନିସିଆନ-ଏ ପଦ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି। ଏହି ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ।

ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ବୟସ ସୀମା ଏବଂ ଦରମା :-
ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରୁଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବୟସ ସୀମା ୧୮ ରୁ ୨୮ ବର୍ଷ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି। ଏଥି ସହିତ ଏସସି, ଏସଟି, ଓବିସି ଏନସିଏଲ୍, ଇଏସ୍ଏମ୍, ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ କୋହଳ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ଯଦି ଆମେ ବେତନ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ତେବେ ସିନିୟର ଟେକ୍ନିକାଲ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ-ବି ​​ପଦ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ୩୫୪୦୦ ରୁ ୧୧୨୪୦୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦରମା ପାଇବେ। ଏଥି ସହିତ, ଟେକ୍ନିସିଆନ-ଏ ପଦରେ ମନୋନୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ୧୯୯୦୦-୬୩୨୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦରମା ପାଇବେ।

ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ କିପରି ଚୟନ କରାଯିବ :-
ଟାୟାର -୧ ସିବିଟି ସ୍କ୍ରିନିଂ ଟେଷ୍ଟ, ଟାୟାର-୨ ସିବିଟି ଚୟନ ପରୀକ୍ଷା ଆଧାରରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରାଯିବ।

DRDO ପଦବୀ ପାଇଁ କିପରି କରିବେ ଆବେଦନ :-

– ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବା ପାଇଁ DRDO ର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ drdo.gov.in କୁ ଯାଆନ୍ତୁ ।

– ଏହାପରେ ୱେବସାଇଟର ହୋମପେଜରେ Careers ସେକ୍ସନକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ।

-ଏହା ପରେ Click here to submit Online Application Form under CEPTAM-10/DRTC advertisement ର ଲିଙ୍କକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ।

– ଏବେ ନିଜ ଫଟୋ ଏବଂ ସାଇନ୍ ଆଟାଚ କରନ୍ତୁ ।

– କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ, ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ କିମ୍ବା ଅନଲାଇନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆବେଦନ ଶୁଳ୍କ ଜମା କରନ୍ତୁ ।

– ଜମା କରାଯାଇଥିବା ଆବେଦନର ଏକ ପ୍ରିଣ୍ଟ୍ ଆଉଟ ନିଜ ପାଖରେ ରଖନ୍ତୁ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.