fbpx
BJD SKY
BJD SKY

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ପୁଣି ହିଂସା; ଭୋଟ୍ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ଟିଏମସି କର୍ମୀଙ୍କ ଉପରକୁ ବୋମା ମାଡ଼, ସିପିଏମ୍ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

BJD

କୋଲକାତା: ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଧ୍ୟରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରୁ ବଡ଼ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ରବିବାର (ଗତକାଲି) ରାତିରେ ପୂର୍ବ ବର୍ଦ୍ଧମାନ ଜିଲ୍ଲାର କେତୁଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ଏହି ସାମାଜିକ କର୍ମୀଙ୍କ ନାମ ମିଣ୍ଟୁ ଶେଖ୍ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ମିଣ୍ଟୁ ଶେଖ୍ ନିର୍ବାଚନ କାର୍ଯ୍ୟ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା। ସିପିଏମ୍ ସମର୍ଥିତ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଟିଏମସି ନେତୃତ୍ୱ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ଟିଏମସି ମଧ୍ୟରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ ଯୋଗୁଁ ମିଣ୍ଟୁ ଶେଖ୍ ଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି ବୋଲି ସିପିଆଇ ଦାବି କରିଛି। ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିବା ପୋଲିସ ଦାବି କରିଛି। ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଆମେ ସୂଚନା ପାଇଛୁ ଯେ କେତୁଗ୍ରାମ ପିଏସ୍ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଅନ୍ଖୋନା ଜିପି ଚେଚୁରି ଗ୍ରାମର ମିଣ୍ଟୁ ଯେତେବେଳେ ବାଇକ୍ ରେ ଯାଉଥିଲେ, ସେହି ଅଞ୍ଚଳର କିଛି ଲୋକ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତା କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇଥିଲେ। ମିଣ୍ଟୁ ଖସିଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାରୁ ତାଙ୍କ ଉପରକୁ ବୋମା ମାଡ଼ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଉଭୟଙ୍କ ପକ୍ଷରେ ଏକାଧିକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ଆକ୍ରମଣ ପରଠାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଫେରାର ଅଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ଜାରି ରହିଛି। ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଏହି ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପରେ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନାର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଟିଏମସି ଏହି ହତ୍ୟା କାଣ୍ଡ ପାଇଁ ସିପିଏମକୁ ଦାୟୀ କରୁଥିବା ବେଳେ ସିପିଏମ ଏହାକୁ ଟିଏମସି ନେତାଙ୍କ ସଂଘର୍ଷ ବୋଲି କହୁଛି । ଘଟଣାର ଗମ୍ଭୀରତାକୁ ଦେଖି ପୁଲିସ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରି ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପକ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ କରିଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ଥିତି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟନ୍ତ୍ରଣାଧୀନ ରହିଛି ବୋଲି ପୁଲିସ କହିଛି।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.