fbpx

Video: ‘ନୱାଜ ସରିଫ ନୁହେଁ କି ଇମ୍ରାନ ଖାନ ନୁହେଁ, ଆମକୁ ମୋଦୀ ଦରକାର’; ଭାଇରାଲ ହେଲା ପାକିସ୍ତାନି ଯୁବକଙ୍କ ଭିଡିଓ

AAKASH

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପଡୋଶୀ ପାକିସ୍ତାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗମ୍ଭୀର ସଙ୍କଟ ଦଇ ଗତି କରୁଛି। ଗୋଟେ ପଟେ ରାଜନୈତିକ ଅସ୍ଥିରତା ମାହୋଲକୁ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶର ସାଧାରଣ ଜନତା ପେଶି ହୋଇ ଗଲେଣି। ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ଦାମ୍ ୩୦୦ ଟଙ୍କା ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ କ୍ଷୀର ଏବଂ ପନିପରିବା କଥା ନକହିବା ଭଲ। ଏଭଳି ସମୟରେ ଲୋକେ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ନିଜର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଲୋକେ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ନିଜ ଦେଶ ପାଇଁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ପରି ନେତା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି, ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନର ଯୁବକ କହୁଛନ୍ତି କି ଆମକୁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଦରକାର। ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୋଇ ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମକୁ ନବାଜ୍ ଶରିଫ ନା ଇମରାନ ଖାନ, ଆମକୁ କେବଳ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଦରକାର।’

ପାକିସ୍ତାନୀ ବ୍ୟକ୍ତି କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମେ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ସହିତ ନିଜକୁ ତୁଳନା କରୁଥିଲୁ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ନାହିଁ ।’ଆଜି ଭାରତ କେଉଁଠି ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ। ଆମକୁ ସବୁବେଳେ ଶିକ୍ଷା ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେ ପାକିସ୍ତାନର ଶତ୍ରୁ ହେଉଛି ଭାରତ।’ କିନ୍ତୁ ଆମେ ମିଥ୍ୟା ଇଗୋ ଛାଡି ବନ୍ଧୁତା କରିବା ଉଚିତ୍‌, ସେ ଆମର ବଡ ଭାଇ, ଆମକୁ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ସହିତ ପାକିସ୍ତାନୀ ବ୍ୟକ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଜଣେ ଭଲ ମଣିଷ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଭାରତ ଏବଂ ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ଅଲଗା ଦେଶ ହୋଇନଥାନ୍ତା ତେବେ ଏହି ପରିସ୍ଥିତି ହୋଇ ନଥାନ୍ତା । ଆମ ଦେଶର ନେତାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ମୋଦୀ ଭଲ ।

ତେବେ ଆମେ ନୱାଜ ସରିଫ ଚାହୁଁନାହୁଁ, ଆମେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଚାହୁଁନାହୁଁ ଏବଂ କିମ୍ବା ପରଭେଜ ମୁଶରଫଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ । ଆମକୁ ପିଏମ ମୋଦୀ ଦରକାର, ଯିଏ ଏଠାରେ କୁଟିଳ ଲୋକଙ୍କୁ ସିଧା କରିବା ଉଚିତ୍ । ଆଜିର ଦିନରେ ଭାରତର ମୁସଲମାନ ସଠିକ୍ ଦରରେ ପେଟ୍ରୋଲ ପାଉଛନ୍ତି, ଯଦି ଆମେ ଆଜି ଭାରତରେ ଥାନ୍ତୁ ତେବେ ଆମେମାନେ ମଧ୍ୟ ସେହି ଦରରେ ପେଟ୍ରୋଲ ପାଇଥାନ୍ତୁ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.